Durere genunchi

22-10-2020
Raul198
Nu este medic/terapeut
Raul198
Buna seara! Am 21 de ani și am o problema cu genunchiul drept, cred ca de când am mers într-o drumetie pe munte la vârful Negoiu si am urcat până n vârf, tin sa menționez ca nu am avut echipament sau încălțăminte adecvată, dar atunci n am avut absolut nimic si doar când am făcut o oprire dupa ce am mers cu mașină vreo ora m am dat jos si m a durut genunchiul drept destul de tare si mi am simțit picioarele moi, dar nimic grav, mi a trecut și in următoarea zi mi am continuat rutina mea obișnuită de alergat, am alergat 5km cum fac de obicei si am simțit o senzatie ca si cum ar vrea sa mi pocnească genunchiul drept, dar pe urma mi a trecut la următoarele sesiuni de alergat, am mai alergat vreo 2 săptămânii și pe urma mi am fracturat degetul la fotbal și sunt de 3 săptămâni cu ghipsul si inca îl am, am încetat rutina mea de alergat din momentul acela, dar în schimb m am decis sa mi continui activitatea și sa fac plimbări, dar astăzi a început sa ma tina ceva la genunchi din nou ca și cum vrea sa puste si e blocat, după 15 minute de mers, a puscat destul de tare când m am ridicat de pe scaun acum jumătate de ora și am impresia ca dacă as face o plimbare mai lunga nu ar mai apărea senzația aia, tin sa va zic ca nu am dureri, doar disconfort, ce îmi recomandați sa fac, plus de asta am observat ca scârțâie mai tare ca cel stang si e mai "subred" sa zic asa, dar chestia cu scârțâitul o aveam, dar n aveam probleme cu el înainte, în 20 septembrie am fost in drumetia respectivă!
1 comentarii
0
23-10-2020, ora 20:40
Raul198
Nu este medic/terapeut
Raul198
Nu ma poate ajuta nimeni?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: