Durere genunchi si talpa

08-06-2017
Anca 6
Nu este medic/terapeut
Anca 6
Buna ziua!
Am 23 de ani, 1, 70 si 60kg.In urma cu o luna jumate am avut o meniscectomie partiala la genunchiul drept, meniscul intern drept in urma unui traumatism.Recuperarea mergea chiar bine, dureri dupa operatie nu am mai simtit decat la unele miscari.dar in urma cu cateva zile...am dat la o parte un pietroi, adica l_am impins din fata mea(absurd stiu, ca puteam sa_l ocolesc dar de multe ori mai facem lucruri penibile)cu piciorul stang, piciorul operat il tineam drept, dar cum am impins pietriul cu celalalt in lateral si mi am lasat toata greutatea pe piciorul operat...ceva s a intamplat acolo... Din cealalta zi a apaut o durere in genunchi care varia in diferite zone ale genunchiului cu preponderenta pe partea interna, si culmea ca simteam durerea si in talpa, durerea nici nu stiu cum sa o explic era surda, nu genu ca inainte de operayie care era o durere vie, dat oricum deranjanta si durerea din talpa la fel, indiferent ca stau merg.Precizez cs piciorul nu s a umflat, nu s a invinetit, nu s a inrosit, nu a devenit mai cald...Ce s_ar fi putut intampla?Va multumesc!
9 comentarii
0
08-06-2017, ora 21:32
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Exista mii de raspunsuri posibile.
Singura posibilitate de a gasi raspunsul este o examinare clinica directa.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
08-06-2017, ora 22:07
Anca 6
Nu este medic/terapeut
Anca 6
Ar putea fi o noua leziune a meniscului?adica la urma urmei nu am cazut, nu am ridicat nimic greu..
0
08-06-2017, ora 23:02
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Desigur ca poate exista o noua leziune a meniscului, o leziune a cartilajului sau alte sute de diagnostice posibile.
Singura posibilitate de a gasi raspunsul este o examinare clinica directa.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
09-06-2017, ora 09:37
Anca 6
Nu este medic/terapeut
Anca 6
Am fost azi la medic in urma examenului clinic mi_a spus sa nu_mi fac griji ca e doar durerea provocata de acea suprasolicitare a genunchiului, si probabil piciorul s_a rotat putin si e o mica entorsa, dar nu inteleg atunci in talpa de ce ma doare...
0
09-06-2017, ora 11:32
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Exista mii de raspunsuri posibile.
Singura posibilitate de a gasi raspunsul este o examinare clinica directa.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
09-06-2017, ora 11:48
Anca 6
Nu este medic/terapeut
Anca 6
Astazi am avut parte si de acea examinare clinica, doar ca de la o mica entorsa a genunchiului, nu inteleg de ce ma doare in talpa asa de tare...
0
09-06-2017, ora 12:08
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Probabil a fost o examinare clinica incompleta, sau poate a omis sa va precizeze cauza suferintei plantare.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
09-06-2017, ora 12:17
Anca 6
Nu este medic/terapeut
Anca 6
:( Multumesc
0
10-06-2017, ora 08:32
Anca 6
Nu este medic/terapeut
Anca 6
Buna ziua ! Am o noua intrebare.dupa operatie bineinteles ca imi trosnea genunchiul mai ales cand efectuam prima data o miscare...dar dupa era ok.acum am observat niste sunete diferite ca un fel de scartaituti atat doar ca punand mana pe grnunchi la flexie_extensie am observat ca la cele scartaituiri se simte ceva chiar si palpabil nu e prea coerent ce zic.sper sa ma intelegeti.intrebarea mea e la o entorsa pot aparea sunete si scartaituri de genu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: