Durere in gamba urmata de de durere la genunchi

23-06-2011
IULIANUS 2011
Nu este medic/terapeut
IULIANUS 2011
Durerea a debutat in pulpa piciorului stang spre interior cam la o un lat de palma sub genunchi, urmata de o durere acuta in zona genunchiului stang lateral dreapta. Durerea se accentueaza cand piciorul este explaotat dupa o perioada de repaos. Mentionez ca tatal meu a avut arterita.
4 comentarii
0
23-06-2011, ora 14:19
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Trebuie sa mergeti la medicul de familie sa va consulte, poate sa fie o problema cardio-vasculara sau de la articulatii...
0
21-07-2011, ora 15:28
IULIANUS 2011
Nu este medic/terapeut
IULIANUS 2011
Va multumesc
0
09-09-2011, ora 13:20
IULIANUS 2011
Nu este medic/terapeut
IULIANUS 2011
am 58 ani si periodic imi apar dureri insuportabile ce se plimba de-a lungul sternului, in partea dreapta a lui. urca si coboara durerea pana sub maxilar apoi coboara pana la baza sternului si urca durerea pana la baza urechii. aceasta durere tine cateva ore si este comparabila cu durea ca atunci cand inghiti rau. poate puteti sa-mi spuneti ce poate fi? eventual de ce specialitate a medicinei tine acest simtom. va multumesc.
0
09-09-2011, ora 17:23
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Cum stati cu dantura? ar putea fi de la o lucrare mai veche sau o masea fara nerv. Asta poate da durerile descrise.
Deasemenea, ar trebui sa va verificati tiroida, paratiroidele (ecografie) si hormonii tiroidieni. de ex. TSH, T4, FT3, FT4... Mergeti la un endocrinolog si o sa va spuna daca este cazul sa faceti investigatii si care sunt acelea.
Chiar daca se gaseste ceva la tiroida, daca hormonii sunt bine nu trebuie operata. Asa am auzit un profesor Dr vorbind despre asta. Se pare ca se pot si resorbi in timp chisturile.
Oricum, daca aveti posibilitatea, consultati doi doctori, in caz ca va iese ceva la eco.
Mai intai faceti un control stomatologic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: