Durere in partea dreapta zona inghinala

27-02-2019
doina0505
Nu este medic/terapeut
doina0505
Buna seara.Mentionez ca de cateva zile am o raceala jos( ma usura cand ma urinez, durere...senzatia de mers des la baie).Am vb cu doctorul mi a zis sa iau antibiotic eficef 200 mg si iau si no cist intensiv 2 plicuri pe zi.De usturat nu ma mai ustura asa tare dar mi a aparut o durere in zona ovarului partea dreapta si se lasa durerea in zona inghinala dintre vagin si picior...nu e o durere intensa.Ma doare cu tot cu spate jos.m am gandit sa nu fie apendicită, dar am citit ca sunt ai alte simptome la aceasta.Ar trebui sa ma ingrijorez sau e doar durere de la raceala de ovare(cistita)...?
3 comentarii
1
28-02-2019, ora 13:38
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Buna ziua,

ati efectuat un examen de urina si o urocultura iar in urma acestuia vi s-a recomandat antibioticul?

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes International
0
28-02-2019, ora 17:20
doina0505
Nu este medic/terapeut
doina0505
Nu am facut urocultura nici urina.Medicul de familie ni a prescris sa iau.
0
01-03-2019, ora 09:21
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Buna ziua,

este important sa efectuati un examen de urina si o urocultura pentru a afla ce antibiotic trateaza infectia respectiva

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes International
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.