Durere in zona dintre ovare, mai jos

28-05-2008
annyy
Nu este medic/terapeut
annyy
Buna! Ieri, dupa ce m-am ridicat de pa scaun, abia mai puteam sa merg... aveam niste dureri ff mari in zona dintre ovare, mai jos, cred ca in zona uterului. parca mi s-o blocat ceva.. Eram in a doua zi de menstruatie. Azi, diin nou, dupa ce m0am ridicat de pe scaun si am mers putin o inceput sa ma doara la fel.
9 comentarii
0
28-05-2008, ora 00:00
annyy
Nu este medic/terapeut
annyy
22 ani
0
28-05-2008, ora 00:00
ella26
Nu este medic/terapeut
ella26
si eu pot sa spun ca am aceiasi pproblema si m-am speriat un pic, insa la mine durerea se simte ori in momentul in care urinez ori dupa ce am treminat, mai mult decat atat cand ma sterg se vede o culoare rosiatica mai stearsa, cu toate ca nu sunt la ciclu.
Mai exact nu stiu ce este deorece simt ca si cum m-ar durea vaginul, o durere care coboara in jos. stie cineva ce este?un raspuns urgent va rog
0
29-05-2008, ora 00:00
ella26
Nu este medic/terapeut
ella26
annyy, draga eu am aflat care este problema mea- cistita, ceea ce este o raceala destul de urata. astazi ma duc si la control la un doctor sa vad daca imi confirma asta. Tot ce pot sa spun e ca e tare dureros, azi noapte m-am trezit pe la 1 sa merg la baie, si ma durea burta, si crede-ma ca pana la 3 nu am mai putut de durere si am zis ca ma duc la urgente, nu mai puteam de durere. si pana la urma m-a lasat durerea. f
fa-ti si tu un control. bafta!!
0
29-05-2008, ora 00:00
annyy
Nu este medic/terapeut
annyy
Ms mult ella24! cistita asta doare permanent sau mai des...ca pe mine nu ma doare des, foarte rar..dar cu semne de intrebare si nu vreau sa trec cu vederea... o sa-mi foc totusi un control.
0
30-05-2008, ora 00:00
Felycia
Nu este medic/terapeut
Felycia
Buna.si eu am trecut prin aceeasi situatie.ma durea ingrozitor si aveam o permanenta senzatie de urinare, desi nu aveam ce urina, si ma durea si saptele cumplit.am facut ecografie, totul era ok, aveam infectie urinara, mi-a dat antibiotic si am scapat.la fel si eu, urinam rosiatic si cu bucati pietrficate.medicul urolog mi-a spus ca am grija si ce fel d apa bea(apa de la robinet, cu surplus de clor e foarte dauntoare pt functionarea normala a rinichilor).Sanatate.
0
02-06-2008, ora 00:00
ella26
Nu este medic/terapeut
ella26
salutare din nou!!1
0
02-06-2008, ora 00:00
ella26
Nu este medic/terapeut
ella26
eu mai simt mai bine acuma, intrucat am 4 zile de tratament si e mult mai bine.Nu mai urinez asa de des. La tine Annyy, s-ar putea sa fie o infecti urinara asa cum povestea Feliycia, dar nu te lasa asa, trebuie sa mergi ori la medicul de familie ori la un gine.sau un intern, pt. ca nu e de joaca. Eu imi doresc bebe si vreau sa ma fac bine, ca sa ne punem pe treaba :). Sa-mi spui ce ai rezolvat!!!!
0
03-06-2008, ora 00:00
annyy
Nu este medic/terapeut
annyy
salut! :) ma bucur ca te simti mai bine si sper sa ti se indeplineasca dorinta :)
si eu cred ca e o infectie urinara la mine, sau a fost..nu stiu, acuma nu ma mai deranjeaza.. stiu ca, daca nu o tratez revine si se complica si mai mult.
nu am fost la medic inca...nu pt ca m-au lasat durerile...sunt in perioada examenelor si nu am timp sa merg :">
daca mergi cu problema asta la control...ce il intereseaza pe medic? ce iti face?:)
0
06-08-2010, ora 21:43
loveuvik
Nu este medic/terapeut
loveuvik
Buna seara, in sfarsit gasesc si eu pe cineva care are aceleasi simptome ca si mine eram foarte ingrijorata chiar daca am mers la urolog si mi-a zis ca e o infectie la vezica urinara si mi-a dat tratament 3 luni cate 10 zile pe luna si eu am crampe si acum dupa o luna in zona dintre ovare chiar la vezica si cand merg ma strange trebuie neaparat sa ma opresc din mers ca nu mai pot de durere dar trece pe moment si tot la fel ma doare in spate parca ma taie cineva, urinari dese usturime la nivelul vaginului si arsuri, credeti ca o sa treaca?Nu vreau sa ajung la cistoscopie ca e nasoala sper sa ma fac bn pana la urmatorul control fetelor trebuie sa beti multe lichide si mai ales suc de afine se zice ca distruge bacteriile, sa nu umblati desculte si sa nu va fie frig cel mai important!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.