durere omoplat stang

30-06-2008
madeleine2008
Nu este medic/terapeut
madeleine2008
buna ziua,

am 21 de ani si o problema asemanatoare.in urma cu o luna si ceva am fost diagnosticata cu pneumonie intestitiala.aceasta s a manifestat fara tuse, febra, doar lipsa poftei de mancare si o durere in spate.la primele 2 consulturi doctorii n au stiut sa mi puna un diagnostic ptr ca nu se auzea nimic la plamani dar in urma radiografiei s a descoperit.am urmat tratament si ma simt mai bine radiografie n am mai facut ptr k mi au spus ca nu este bine si ca se face la 6 luni.
dar am aceeasi pb de dinainte de pneumonie durere ff mare junghi in spate omoplat stang am mers de nenumarate ori la consult si am luat ff multe pastile insa durerea nu cedeaza.am luat celebrex acum mi s a recomandat supozitoare.mi se spune mereu ca este o nevralgie intercostala, dar eu nu mai suport durerea am ajuns sa mi se faca msi calmante injectabile.nu radiaza durerea nu ma dioare in piept, respir normal, nu am febra.poate fi tot de la pneumonie sa mi fac o radiografie mai performnta, ultima facuta a fost la urgenta spital pantelimon dar am inteles ca la euromedic fundeni se gaseste o aparatura ami buna.sunt chiar disperata ptr ca aceste junghiuri ma seaca si nu mi dau pace decat atunci cand iau calmante fiole sau injectabile.ce sa fac si la cine sa mai apelez.am impresia ca sunt tratata cu superficialitate, mai ales cand aud ca "e doar o raceala"
nu m am intalnit cu aceste dureri decat iarna trecuta cateva junghiuri care au trecut de la sine.unde s amai merg si ce sa mai fac, dc nu mi se spune ce am, daca ar fi o simpla raceala ar fi trebuit sa treaca demult.daca mai are cineva aceeasi problema sau daca se gaseste vreun medic care sa poata interpreta cele de mai sus sa posteze -
Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.