Durere pelvina

27-10-2014
danna1979
Nu este medic/terapeut
danna1979
Buna seara. Am dureri de burta cu crampe, balonari de aproape jumatate de an. In vara am ajuns la urgenta unde mi s a facut o homoleucograma care a fost buna si o echografie abdominala unde s a vazut ca am meteorism abdominal, in rest toate bune. Durerile sunt si pelvine. Tot prin luna august am fost la control ginecologic pe masa si am facut si o echo transvaginala. Mi s a spus ca nu am probleme. Mentionez ca menstruatiile de aproape un an sunt f. abundente cu cheaguri mari de sange in ziua 2 si 3...cgeagurile fiind cateodata cat un ficat de pasare. Daca stau jos oe scaun curge normal dar cum ma ridic curg cheaguri cheaguri. Asta numaj xiua 2 si 3. Menstruatia dureaza cam 5 zile. Dupa care mai am o scurgere maronie inca vreo 4 zile. Am 35 ani si un copil de 5 ani nascut ptin cezariana. Vineri am facut echo abdomen superior +infetior - toate bune maibputin o lama de lichid de 10 mm intre ansele intestinale. Mi s a dat Movalis supozitoare 15 mg 1/zi si probiotice jarrow fophilus + fos. Azi a venit sj menstruatia cu dureri ingrozitoare in pelvis. Ma doare si cand stau iar la ners e ingrozitor. ce poate dfi? ce sa fac ? va rog un raspuns din suflet.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Perspectiva feminină asupra durerii pelvine (sondaj)
  •