durere pelvina, rog o indrumare

30-07-2014
Zaida
Nu este medic/terapeut
Zaida
Buna ziua,

Dupa o pauza de cca 6 luni de anticonceptionale, am reluat cu Marvelon 21 recomandate de medicul ginecolog. Inainte de pauza am luat mai multi ani Yasmine.
Marvelon l-am reluat in urma cu 11 zile iar in ultimele 2-3 zile am dureri pelvine ca si cum as fi la mensturatie.

Pana acum nu am mai simtit asta de la anticonceptionale. Posibil sa fie ceva efect advers pana se obistnuieste organismul cu ele?
M-am uitat in prospect insa nu este mentionat nimic referitor la asta.

Sau poate ar fi alta cauza? Ma poate indruma cineva, va rog?

Multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.