Durere testicol drept radiaza in picior

23-01-2014
marcel86
Nu este medic/terapeut
marcel86
Buna ziua, am 25 de ani si am si eu o problema. De vreo 3 saptamani am o usoara durere de testicul, practic mai mult o tensiune in testicolul drept. Durerea este suportabila. Cateodata simt ca durerea radiaza inghinal si pana in talpa piciorului drept. Testiculele nu sunt umflate, nu si-a schimbat culoarea, Nu ma deranjeaza in timpul actului sexual sau cand merg la toaleta, nu urinez cu sange. La palpare nu simt nimic in neregula, nu ma doare cand le ating. Durerea pare sa fie mai mult in spatele testiculului pe canalul care leaga testiculul de abdomen. Pana sa ajung la un doctor, aveti idee ce poate fi?
1 comentarii
0
23-01-2014, ora 14:17
georgiana74
Nu este medic/terapeut
georgiana74
Parerea mea este sa mergeti cat mai repede la doctor, sotul meu a suferit in 2012 asa ceva, este vorba de epididimita (posibil sa nu fi scris corect )...a amanat momentul unei consultatii de specialitate si a avut de suferit...in final i s.a umflat un testicol a trebuit sa stea numai in pat si infectia a
cedat dupa 3 scheme de antibiotic...Ideea este urmatoarea mergeti cat mai repede la medic sa primiti tratamentul adecvat. Sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •