Durere testicul, inflamație, edem

30-04-2017
Cristy1983
Nu este medic/terapeut
Cristy1983
Bună ziua am o problema pe care nu am reușit sa o rezolv, de 1 an am o durere la testiculul stâng, am fost la un urolog am fost consultat, ecografie, tot ce trebuie, am primit un tratament pe "ventratie" o întindere de cordon spermă tic am urmat tratamentul și am avutrecut efecte nasoale stări de ameteala, dureri abdominale stări de greata și voma, am intrerupt tratamentul(nu mai sțiu ce am luat acum un an) mi-am revenit cat de cat după vreo 2 săptămâni nu ma mai durea testipului dar în decursul anului mai ma durea doar la un efortesticul, în schimb acum o luna și un pic m-a luat o durere de testicul tot stang, scrot rosu și.sânge urmat de un lichid maroniu în sperma (2zile) am fost iar la urolog după 3 zile m-a consultat, ecograf cică nu e nimic, dar mi-a datrimis tratament (flamenco plic pudra, tavanul 500 mg, și urăști capsule), iar după 4 -5 zile de tratament a început cosmarul: dureri groaznice abdomen, capul pieptuluitat, (sunt și hioertensiv) greata, voma, ameteala stări de leșin, durerile de testicul sau ameliorat puțin dar se agravat celelapte mi se îngălbenirea ochii, am fost la un gastroenterolog unde mia pus diagnosticul de colon iritabil și gastrita apoi am făcut un ecograf și la organe, aciditate foarte mare la stomac, rinichiul stang nisip multe cel drept mai puțin ficatul mărit fierea strangulata nu știu ce organ în zona burții în forma de frunea cred înfundat mia dat o plasa și nu exagerez de tratacant, am urmat tratamentul dar nu avea nici un efect, lămpi intrerupt și m-am revenit puțin cupa câteva zile dar au început durerile de testicula mai rău și noutate durerea se muta când pe stârgul când pe dreptul, scrotului rosu cu aparitia unor venisoare inchise la culoare care se extinde pe penis , dureri de spate care cred ca plecau din zona rinichilor si urcau pana spre gat ca un fel de trepidatie, dar dureri de nu ma mai puteam misca am luat de la farmacie vimovo capsule și niște pliculețe cu un praf nu mai știu cum ii zice ma mai lasat un pic durerea și mama dus iar la urolog de data asta la cel care auzisem ca e cel mai bun, ma consultat și ecograf iar și a zis ca din punct de vedere urologice totul este sănătos și nu vede de unde vin simptomele acestea, mia sugerat ca nu cumva sa fie de pe la coloana și sa dea stările astea și sa radieze în testicule la care am rămas puțin șocat, ce are coloana cu testiculele??? Acasă am cautat pe internet și se pare ca ar cam avea treaba coloana cu durerile de testicule, acum urmează sa vad ce e cu coloana ( menționez ca lucrez în domeniul construcțiilor și fac efort destul de mare uneori) plus ca am mai găsit commercial pe foramuri cu aceleași simptome ca la mine care nu găseau explicații din puncte de vedere medical, , apropo am înțeles ca cancerul testicular se vede la ecograf nu...? Cine are vreo un comentariu despre cum a reușit sa rezolve o problema ca a mea aștept niște sfaturi mai mult din partea unui medic avizat sau sa îmi scrie la adresa cioboatacristianmarius@gmail.com. Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: