Dureri abdominale

25-05-2016
Costel05
Nu este medic/terapeut
Costel05
Buna ziua ! Am si eu o problema de sanatate as spune, acum 4 zile am lesinat pentru prima data, inainte de a lesina aveam mari dureri abdominale si eram foarte balonat (mi-am revenit de la tiuitul urechilor singur, nefiind nimeni langa mine si sincer nu stiu cat am stat dar dupa ce mi-am revenit am fost la toaleta avand diaree + transpiratii). Mi-am revenit insa nici dupa 4 zile nu au trecut durerile abdominale si balonarea (uneori ma lasa insa seara ma ia din nou chiar si cu frisoane). Va rog sa-mi recomandati ce analize ar trebui sa fac eu ma gandeam la urmatoarele :
Coprocultura
Ecografie abdominala
Ekg
Sumar urina
Analize uzuale (sange)
Radiografie plamani (sunt fumator insa dupa aceasta experienta am renuntat la tigari )

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri !
2 comentarii
0
25-05-2016, ora 17:01
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Consult clinic la medicul de familie care in functie de rezultat va va mai trimite la analize sau va va da direct tratament.
0
15-06-2016, ora 16:35
Terapeut Eva
Medicina naturista, complementara, alternativa, Arad
Terapeut Eva
nu aveti nevoie de analize, oricum nu sunt serioase, iar coprocultura nu va ajuta la nimic.Sunt convinsa ca aveti o infectie parazitara, insa, sa nu uitam, parazitii nu sunt doar intestinali...deci, coprocultura e ineficienta. Eu folosesc un produs excelen pt eliminarea factorilor patogeni, Sunt foarte multumita.Trebuie sa aveti grija, sunt cateva restrictii alimentare la deparazitare, fara care nu are rost s-o faceti.Va rog sa-mi scrieti pe mail, subliniind problema dvs si grupa de sange.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar balonările?
  • Durerea de burtă
  • Topul alimentelor ce produc gaze (balonare)
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  • Balonare imediat după masă - cauze și tratament
  • Topul alimentelor care provoacă balonare
  • Balonarea: alimente de evitat și ce să adaugi în dieta ta
  • Noi metode de a preveni balonarea în cazul dietelor bogate în fibre
  • Balonări supărătoare? Lista alimentelor indicate și contraindicate
  •