Dureri ale mainii stangi

29-06-2013
Gabiiii
Nu este medic/terapeut
Gabiiii
Buna-ziua, ma numesc Gabriela am 32 de ani si de vreo luna de zile am dureri de mana stanga de la umar pana in varful degetelor cu furnicaturi intepaturi si amorteli in special inelaru si degetul mijlociu.Am fost la medicul de familie crezand ca este de la efort am luat midocalm ketonal calciu movalis si miligama injectabil, durerile au trecut doar in saptamana cat am avut tratament... durerilee apar inspre dimineata la ora 4 si odata ce m-am ridicat din pat la un interval de 5 10 minute simt ca mi se dezmorteste mana. vas ruga sa ma ajutati cu un sfat ce as putea face.multumesc anticipat !
4 comentarii
0
29-06-2013, ora 14:00
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
in prima faza ar trebui un examen competent, asemenea simptoame pot fi cauzate de multe boli (probleme a coloanei cervicale, probleme de umar, diferite probleme neurologice periferice - ulnar tunnel de ex)
trebuie sa va axati in prima faza pe una dintre probleme, de ex amorteala. acesta este competenta neurologului, care cu un examen EMG poate sa detecteze daca nervul este undeva sub compresie. neurologul poate da o parere si despre probleme a coloanei cervicale, sau sa va indrume mai departe la un neurochirurg. daca nu se gaseste nimic, urmatorul ar fi un ortoped pentru probleme ale umarului.
0
29-06-2013, ora 19:42
Gabiiii
Nu este medic/terapeut
Gabiiii
multumesc frumos !
0
29-10-2018, ora 00:28
adrian matei
Nu este medic/terapeut
adrian matei
Salutare as vrea sa imi raspundeti si mie la o intrebare am dureri in zona pieptului, dar asta numai seara si ma inteapa degetele de la mana stanga din cand in cand dar nu sunt dureru insuportabile doar asa cand stau culcat, daca imi puteti spune un sfat sau un tratament va multumesc in avans.
0
29-10-2018, ora 12:35
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua,
Poate fi o problema de origine cardiaca.
Sfatul meu este sa consultati un cardiolog.
u stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: