Dureri de oase

30-05-2016
Lina5
Nu este medic/terapeut
Lina5
Buna ziua, de 2-3 luni am inceput sa am dureri de oase... Uneori tibia, alteori calcaiul, articulatiile mainilor, genunchii... Acum ma dor oasele degetelor de la maini. Mentionez ca nu sunt dureri puternice si nu tin mult, ma doare, ma lasa, tot asa...
Am 28 de ani, 50 kg si 170 cm.. Mentionez ca nu prea fac sport, am un job la care stau mai mult pe scaun. Mereu am avut lipsa de calciu si fier, poate fi o cauza? La picioare sunt rece mereu, oricat de cald ar fi... Poate fi vorba de reumatism ?sunt 26 de grade afara si eu tot am dureri de oase... Nu se pune problema de frig. As fi foarte recunoscatoare daca mi-ar raspunde un medic. Multumesc
1 comentarii
0
30-05-2016, ora 17:05
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cu trimitere de la medicul de familie, mergeti la Reumatolog care va va prescrie analize de sange, radiografii, va face examenul clinic si abia apoi veti primi un diagnostic si un tratament. In functie de toate aceste rezultate.
Ar fi bine sa vorbiti si cu medicul de familie de problemele dv, aveti si o circulatie proasta si sa faceti setul complet de analize de sange (+ cereti medicului toate analizele de calciu ce se pot face).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antiinflamatoarele non-steroidiene cresc riscul cardiovascular la pacienții cu osteoartrită
  • Rolul estrogenului în osteoartrită și durerile lombare la femei
  •