dureri groaznice dentare

13-09-2009
biutzu
Nu este medic/terapeut
biutzu
buna seara, am si eu o problema grava.In urma cu o luna am fost la dentist si mi-a imbracat dintii de sus, dar akum am mult puroi si saptaman viitoare voi merge la un chirurg maxio facial.Imi este foarte frica pt ca nu stiu in ce va consta operatia si nu stiu cum o sa fie dupa, daca se poate va rog lamuriti-ma pt ca simt ca ma aflu intr-un film de groaza.Va multumesc si astept un raspuns.Bianca
3 comentarii
0
15-09-2009, ora 00:41
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Vă rog să vă liniştiţi şi să gândiţi pozitiv...ambele cereri ale mele sunt foarte greu de instaurat şi menţinut într-o astfel de situaţie, dar gândirea negativă şi stresul NU vă fac bine, din contră! Aţi făcut o infecţie, cel mai probabil post-operatorie, dar cu ajutorul intervenţiei chirugicale totul se va remedia, şi vă veţi face bine!

Însănătoşire grabnică şi multă putere!


În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
15-09-2009, ora 03:01
biutzu
Nu este medic/terapeut
biutzu
Multumesc pt incurajari dar stau si ma gandesc cat sufar akum pt ca dentistul care mi-a pus lucrarea stia ca am puroi i-am zis si eu am fost cu radigrafia panoramica la el, dar el mi-a pus asa lucrarea si a zis ca totul e k.Doresc sa stiu in ce va consta operatia cum va fi dupa, ce simptome voi avea etc.Va multumesc si astept un raspuns
0
15-09-2009, ora 18:37
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cum va fi operaţia nu vă pot spune pentru simplul fapt că nu cunosc aceste amănunte (nu am asistat niciodată la o astfel de operaţie şi nici nu am citit ceva informaţii cu privire la procedură, dar vă spun la modul general). Vi se va face anestezie locală, sau generală, depinde exclusiv de cât de complexă este intervenţia chirurgicală (dacă durata operaţiei este foarte mare se apelează la anestezie generală, dar dacă organismul persoanei nu suportă se ajunge intr-un final la un consens); în tot acest timp nu veţi simţi nimic, dar dupa veţi avea unele dureri, însă cel mai probabil vi se vor administra antiinflamatoare nesteroidiene (AINS)...Perioada de convaleşcenţă va fi relativ mică (recuperarea), iar recuperarea va fi completă...pt. mai multe detalii vă rog să vorbiţi cu medicul care vă va face operaţia! Toate cele bune şi însănătoşire grabnică + mult curaj şi gândire pozitivă!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  •