Dureri in timpul actului sexual

31-10-2016
Shanti85
Nu este medic/terapeut
Shanti85
Buna ziua
Ma confrunt cu dureri mari in timpul actului sexual. Sotul meu e foarte intelegator dar am inceput si o data pe luna sa nu mai putem face nimic din cauza durerilor. Eu am avut acum cativa ani o operatie pt o rana pe col si am sperat ca vor disparea problemele dar ele parca s-au acutizat. Am fost la diversi doctori aici in oras cat si la Bucuresti si nu stiu la cine sa mai apelez. Unii zic ca rana a aparut iar si trebuie operata dar oricum ea nu da dureri. HPV e negativ totusi iar Papanicolau iese bine. Unii zic ca e vorba de sindrom de ovare polichistice desi la endocrinologie nu s-a confirmat. Acum urmeaza sa caut alt doctor pentru alta parere dar nici nu stiu ce mai fac ca si la CT abdomen nu a iesit nimic decat niste chisturi functionale. in secretie a iesit candida si e coli care e coli e si in infectia urinara dar dupa multe antibiotice tot nu a trecut. Am inteles ca pentru infectia urinara ar exista un vaccin la cantacuzino dar pentru ptoblema ginecologica ce mai pot face.sa operez o rana la fiecare cativa ani nu mi se pare normal
2 comentarii
0
01-11-2016, ora 09:57
Dr. Clinica Marie Stopes
Medicina generala, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes
Buna ziua,

nu avem date precise despre dvs. cum ar fi: varsta, numarul de nasteri, ce fel de interventie pe col ati avut, rezultatul examenului histopatologic efectuat dupa interventie, daca ati facut colposcopie si care a fost rezultatul acesteia, de cat timp sunteti casatorita si cand au inceput durerile la contactul sexual

Va recomandam o examinare si un consult gynecologic de specialitate in care pot fi evaluati factorii mentionati mai sus si impreuna cu medical de specialitate sa se stabileasca conduit medicala recomandata in cazul dvs.

Va dorim o zi excelenta,
Echipa Medicala Marie Stopes
0
02-11-2016, ora 08:57
Shanti85
Nu este medic/terapeut
Shanti85
Buna ziua,
Varsta 31, nasteri-0, pe col a fost conizatie prin ERAD, rezultat koilocite si nu mai stiu exact ce trebuie sa caut rezultatul dar doctorul a zis ca nu e nimic rau iar rezultat HPV negativ, alti doctori in schimb spun ca rezultatul erad ar indica prezenta HPV dar totusi nu imi explica de ce analiza HPV e negativa si ei sustin altfel, papanicolau bine, colposcopie mozaic ingrosat, de cat timp sunt casatorita nu vad ce importanta are iar durerile au inceput in urma cu aproape 10 ani. Apoi a fost facut ERAD in 2009 si dupa o absenta de relatii intime destul de mare pentru a se reface tesutul au inceput dureri si mai mari.
Ce imi spuneti sa ma duc la doctor de specialitate ginecolog asta tot fac de ani de zile si ei nu fac altceva decat sa imi dea tot felul de pastile si ovule si sa ma trimita de colo colo. Ba sa ma duc la endocrinologie, ba la gastroenterologie, ba sa fac alte investigatii. E drept eu nu am o singura problema de sanatate, eu am multe si cu rinichii, ficat, stomac, orl.dar nu am reusit sa gasesc un spital avizat care sa le includa pe toate si unde sa imi dea un tratament total si care sa faca legatura intre boli.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •