Dureri inghinale.

09-09-2013
shift97
Nu este medic/terapeut
shift97
Salutare.Ma numesc Loredan am 17 ani, greutare 63 kg, inaltime 1, 73 si am de un an dureri in zona inginala.Durerea nu o simt cand merg sau stand, doar atunci cand vreau sa fac o activitate sportiva sau cand ma aplec in fandare simt o durere nu pot tine picioarele departate deoarece simt o durere.As vrea sa stiu din ce cauza ar putea fii si cum as putea trata.Vreau sa stiu in mare despre ce este vorba si daca trebuie sa consult neaparat un medic chirurg sau alt gen de medic.
2 comentarii
0
10-09-2013, ora 11:46
Dr dunca ioan
Identitate neconfirmată
Dr dunca ioan
Buna ziua,
Primul pas este excluderea unei hernii incipiente si in acest sens trebuie vazut un chirurg generalist
Dr Dunca ioan
0
03-10-2013, ora 18:13
Crina007
Nu este medic/terapeut
Crina007
Buna, Loredana! Probabil ai o hernie inghinala. Spun asta deoarece si eu am trecut prin aceasta experienta. La efort fizic sau cand stateam mai mult timp in picioare aveam aceeasi durere suparatoare, iar cand ma asezam in pat si stateam intinsa, durerea disparea. Am fost la dr Ion Daniel de la spitalul universitar si echipa de acolo a decis ca trebuie sa ma operez. A fost ok, mai a ales ca si dumnealor s-au purtat foarte frumos cu mine si am stat de vorba pe indelete inainte si dupa operatie despre starea mea de sanatate. Iti doresc si eu sanatate multa! Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Perspectiva feminină asupra durerii pelvine (sondaj)
  •