dureri testiculare

09-10-2008
juanito
Nu este medic/terapeut
juanito
buna ma numesc claudiu.de 4 zile a inceput sa ma doara testicolul drept si sa se umfle, sperma nu mai este normala..are o culoare inchisa.ce treb sa fac ???e grav??cum as putea sa ma tratez
7 comentarii
0
09-10-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Asa ceva nu se trateaza "dupa ureche"!!!Mergi la medic.
0
09-10-2008, ora 00:00
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
doctor rapid
0
09-10-2008, ora 00:00
julia22
Nu este medic/terapeut
julia22
mergi la un doctor ginecolog, sau te duci mai intai la un laborator de analize si spui ca vrei sa vb acolo cu un medic ginecolog, si intrebi doctorul daca trebuie sa iti faci sumar de urina si urocultura, si mai sunt niste analize, nu stiu exact cum se numesc(spermograma sau ceva de genul asta, nu stiu sigur), la care daca nu ma insel trebuie sa dai proba de sperma, pt ca numai asa isi poate da seama exact ce ai. Dar intai mergi la un ginecolog si iti zice exact ce analize sa faci, ca altfel n-ai cum sa tratezi dupa ureche.
0
09-10-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
merg si barbatii la ginecolg? :-))
0
10-10-2008, ora 00:00
julia22
Nu este medic/terapeut
julia22
Pt. morena1r : da, pt ca doctorii dermatologi trateaza doar ce e la suprafata, si isi dau cu presupusul cam ce ar fi in interior, pe cand un medic bun, ginecolog, te trimite sa-ti faci niste analize specifice barbatilor si iti zice ce ai. iti zic din proprie experienta!!
Juanito, daca ai o partenera stabila, si ea trebuie sa mearga la doctor, pt ca problema nu e numai la tine, la ea poate nu se vede acum, dar mai incolo... iar tu faci tratament degeaba daca nu face si ea
0
13-10-2008, ora 00:00
superdrac
Nu este medic/terapeut
superdrac
draga miss se vede ca nu ai inteles, barbatii nu merg la ginecolog(asta ar mai lipsi), ci la ANDROLOG!!!
0
13-10-2008, ora 00:00
julia22
Nu este medic/terapeut
julia22
eu am inteles destul de bine "superdrac", numai ca andrologii nu prea ii gasesti decat prin clinicile mari particulare sau nici acolo nu stii sigur, iar juanito nu stiu de unde este si daca este la el in oras o asa clinica sau daca are posibilitatea sa mearga la o astfel de clinica, pe cand daca merge la un ginecolog (astfel de cabinete sunt peste tot) il poate indruma mai departe sau ii da anumite analize, pt ca si ei se pricep la asta, iti zic din proprie experienta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •