ROmedic Black Friday:  reduceri la serviciile de promovare a cabinetelor, clinicilor și firmelor medicale

E posibil sa fiu insarcinata?

07-10-2016
Bianca8u
Nu este medic/terapeut
Bianca8u
Buna. Am 20 de ani, am simptome de sarcina ( sani mariti si sensibili, greturi, mi-au aparut vergeturi mov, am insomnii, urinez frecvent, s-a marit burtica, am gaze, si mi-a aparut " linia niagra" de la buric în jos). Sunt plecata din tara si nu pot sa imi fac un test sau sa merg la ginecolog. Sunt sanse sa fiu ? Imi doresc foarte mult un copil dar mi-e frica pentru ca am 4 luni de la o operatie ( în care sunt taiata ca la cezariana). Am făcut sex neprotejat dar nu s-a terminat în mine. Precizez ca mi-a venit menstruatia, nu o am regulata.
2 comentarii
0
10-10-2016, ora 17:16
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

fara un test de sarcina sau o ecografie de depistare a sarcinii este dificil sa va spunem daca sunteti sau nu insarcinata.

Echipa Medicala Marie Stopes
0
16-10-2016, ora 00:45
Bianca8u
Nu este medic/terapeut
Bianca8u
Mulțumesc frumos pentru ajutor.
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Primele simptome de sarcină - apar la toate femeile?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.