E posibil sa fiu insarcinata sau e vorba de vreo infectie vaginala?

31-08-2011
bambam
Nu este medic/terapeut
bambam
Pe 31 iulie mi-am reluat viata sexuala dupa o pauza de un an. ultimul ciclu l-am avut pe data de 26 iulie. pe data de 17 august am facut sex cu prezervativ insa dupa aproximativ 5 min s-a rupt. nu efaculase in el inca, iar acela era primul contact in ziua respectiva. Pt siguranta m-am dus imediat la toaleta si am urinat si m-am sters bine si in vagin cu urina. Ar fi trebuit sa imi vina deja, am incercat si o metoda de a-l forta sa vina chiar de 3 ori si nimic. Ma dor sanii si sunt umflati, am dureri si sub burta, dar ceea ce ma ingrijoreaza cel mai mult e k de cateva luni am o secretie vaginala vascoasa, abundenta si care miroase urat. E posibil sa fiu insarcinata sau e vorba de vreo infectie vaginala?mentionez k in rest nu am avut alte probleme, am facut sex numai protejat si nu am avut altfel de accidente. as putea sa fac un test de sarcina acum? va rog mult d-le dr. am nevoie urgenta de un sfat pt k imi este f frica si de o sarcina dar si de alta problema pe care as putea sa o am. Mentionez k prietenul meu nu are nicio boala cu transmitere sexuala si nici eu. SIGUR! va rog ajutati-ma cu un sfat! Multumesc anticipat!
6 comentarii
0
31-08-2011, ora 13:44
bambam
Nu este medic/terapeut
bambam
Oricine stie cv va rog sa imi spuneti, poate cunoasteti si alte cazuri asemanatoare. Va rog mult!
0
31-08-2011, ora 19:27
Dr. Laura Palii
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Laura Palii
Dian cele scrise de catre tine, nu exista sanse sa fii insarcinata. Chiar daca nu aveti vreo boala venerica, oricum secretiile spun ca exista o infectie, asa ca mergi la o consultatie ginecologica pentru a face analiza secretiilor vaginale, apoi disgnostic si tratament.
Multa sanatate.
0
31-08-2011, ora 20:02
bambam
Nu este medic/terapeut
bambam
Multumesc foarte mult pt sfat! Deci nu are niciun rost sa fac un test?
0
31-08-2011, ora 20:09
bambam
Nu este medic/terapeut
bambam
inca o intrebare: cat costa consultul, diagnosticul si tratamentul in total k sa fiu pregatita? Aproximativ.
0
31-08-2011, ora 20:53
bambam
Nu este medic/terapeut
bambam
cat este de grava infectia aceasta? Secretia aceea o am asa de cateva luni bune, dar de cateva zile ma doare rau burta. o sa incerc sa ajung cat mai repede la doctor, dar spuneti-mi daca este grava.
0
01-09-2011, ora 00:29
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Nu este grava infectia asta, stai linistita, trebuie numai sa mergi la medic, sa-ti dea un tratament si sa scapi de disconfort..ca si preturi depinde de oras, consultatia poate sa fie de la 60 ron in sus, analiza la secretia vaginala, in jur de 40 ron, plus tratamentul..sunt sanse minime sa fie sarcina, dar ca sa te lamuresti poti face un test de sarcina peste cateva zile, daca nu-ti vine menstra..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  • Vulvovaginita și microbiomul: o revizuire a studiilor concentrate asupra tratamentului infecțiilor acute și recurente
  •