Intarzierea menstruatiei de la tinctura de marar

08-07-2019
Anca Tanase
Nu este medic/terapeut
Anca Tanase
Buna ziua, am 20 de ani si ciclu menstrual regulat de 28 de zile si nu mi a intarziat niciodata mai mult de 3 zile, iar asta s a intamplat foarte rar. Pe 7 iunie am inceput o cura cu tinctura de marar in speranta ca imi vor creste sanii, o iau asa cum scrie pe cutie de 2 ori pe zi inainte de masa, 30 de picaturi diluate in apa. Pe 1 iulie trebuia sa imi vina menstruatia, insa intarzie si acum dupa o saptamana, lucru care nu s a mai intamplat niciodata. Atat de puternica a fost tinctura incat sa mi deregleze asa de mult menstruatia? Ieri am intrerupt cura si astept sa mi le elimine toata substanta din organism. Mentionez ca este exclusa ideea unei sarcini. Ar trebui sa ma duc la medic sau sa mai astept inca o saptamana, in speranta ca va veni?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • De ce întârzie menstruația?
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.