Efect secundar la anticonceptionale?
Buna!Ma numesc Bianca, am 22 ani, iau pastila de vreo 10 zile si din ziua a treia de cand am inceput sa iau pastila, fata mea s-a umplut de acnee, zilnic cate una noua!Nu cosuri normale cu puncte albe care dispar usor, ci umflaturi mari si rosii care dor, se jupoaie pielea pe ele si am spart cateva si sunt sigura ca am puroi la ele.Este asta un efect secundar?ce pot face sa scap de ele?
Multumesc.
Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4Ma pot ingrasa de la anticonceptionale?
- 5problema neobisnuita cu anticonceptionalele
- 6diane 35 si androcur ingrasa?
- 2ajutati-ma cu un sfat: Sa fie efectele secundare pilulei sau sunt insarcinata?
- 2efectele contraceptivelor?
- 6sangerare anormala in timpul anticonceptionalelor
- 5am luat yasmine timp de 5 luni la ore diferite si ciclul nu se opreste
- 6un raspuns va rog: contraceptivele pot afecta psihicul?
- 6escapelle si reactii adverse dupa 5 zile
- 6Pauza la Yasmine.. menstruatia intarzie (4 zile)
- 6candidoza reactii adverse la anticonceptionale
- 4Diane 35... pofta de mancare
- 3Durere in zona inimii
- 2Efecte adverse anticonceptionale. Ce se intampla daca incetez sa le mai iau?
- 0Efecte adverse anticonceptionale. Ce se intampla daca incetez sa le mai iau?
- 0Cum sa procedez????
- 1Anticoncepționalele Belara- reacții adverse
- 4Efecte secundare
- 0Probleme Logest! O opinie medicala va rog! coșuri in barbie, foarte dureroase
- 0Scurgeri de la anticonceptionale
Mai multe informații despre: efectele adverse ale anticonceptionalelor
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
