ejaculare precoce - o rezolvare?

20-06-2008
relya
Nu este medic/terapeut
relya
Am o problema cu iubitul meu de fiecare data dupa un act sexual ejaculeaza ff repede si e tare neplacut.Ce putem face in situatia asta si care ar fi rezolvarea?pt dl dr
7 comentarii
0
22-06-2008, ora 00:00
Pisoiash
Nu este medic/terapeut
Pisoiash
Sunt tot felul de tratamente si medicamente mai mult sau mai putin eficiente in legatura cu aceasta problema. Dar o solutie 100% sigura e sa se masturbeze naintea actului sexual cu cateva ore si va ejacula mai tarziu ;)))
0
29-07-2008, ora 00:00
Fane24
Nu este medic/terapeut
Fane24
problema e ca facetzi sex prea rar, itzi garantez, normal ca dupa ce o facetzi dupa o luna isi da drumul in 2 min asa se intampla oriunde, si nu e o solutzie sigura sa se masturbeze inainte, asa gandesc toate fetele care o fac rar, nu te lua dupa pisoiash pt ca si ea e fata fa cum zic eu sitzi garantez ca daca o facetzi de 4 ori pe sapt no sa mai ai probleme, crezi ca la 30 de ani el o sa mai vrea asa tare ?? profita acum, ca toate fetele cand sunt tinere nu fac nica iar cand sunt batrane si nu se uita nimenea la ele isi doresc, e mentalitatea femeilor incalco si va fi bine!
0
20-08-2008, ora 00:00
danelly_20_2006
Nu este medic/terapeut
danelly_20_2006
cat de des se intampla sa faceti sex?el se masturbeaza intre timp?adik cand are ocazia sa fie cu tine?poate trece prea mult timp intre contactele sexuale si atunci este normal sa isi dea drumul ft repede fiind ft excitat
0
05-10-2008, ora 00:00
razvan4profm
Nu este medic/terapeut
razvan4profm
Recomand medicamentul " Fevarin ".. luat o data / zi. Intarzie ejacularea. :))
0
03-11-2008, ora 12:02
spaMer
Nu este medic/terapeut
spaMer
sunt d acord cu dez691 si ii dau perfecta dreptate... deci dak el tot isi da drumul foarte rpd, faceti'o d 3-4 ori la rand sa vezi atunci dak'si mai da drumul asa rpd :))
0
20-01-2009, ora 20:56
Fane24
Nu este medic/terapeut
Fane24
te iubesc cred ca ar trebui sa ne dai niste sfaturi aici pe site, poate se va bucura si altcineva de ele, apropo chiar esti nacuta in 55? nu de alta dar oricine s-ar bucura sa primesca sfaturi de la o persoana care a aparut pe pamantul asta acum 54 de ani...
0
26-01-2009, ora 16:32
te iubesc
Nu este medic/terapeut
te iubesc
draga dez691
In primul rand as dori sa te rog sa fii mai ingaduitor sau ingaduitoare, cu oricine intra pe forum.
Nu cred ca detii suprema cunoastere, asa ca orice sfat chiar daca vine cum ai spus intr-o alta rubrica " de la un batranel pervers si putin senil ", este bine venit ( apropos, de unde stiai atunci ca sunt batranel pervers si putin senil, pentru ca intre timp am vazut ca folosesti la adresa mea genul feminin ).
Te rog sa nu te superi pentru aceasta sugestie de a fi mai ingaduitor sau ingaduitoare. Iti multumesc.
In al doilea rand am sa raspund rugamintii tale.
Sa stii ca nu toate persoanele sunt interesate de CONTINENTA SEXUALA. Din acest motiv mi-am dat adresa de mail, ca sa primesc intrebari numai de la cei interesati.
Am sa spun totusi cateva cuvinte aici pe forum.
CONTINENTA SEXUALA se refera la practicare actului sexual cu un control perfect al energiei sexuale.
Ce inseamna control perfect ?
Control perfect al energiei sexuale inseamna sa facem dragoste fara a se produce pierderea energiei sexuale, adica ejacularea la barbat sau descarcarea exploziva la femeie.
Noi suntem obisnuiti sa consideram ca descarcarea si orgasmul sunt unul si acelasi lucru. FALS !!!!!!!!!!.
Atunci cand vom separa orgasmul de descarcarea energiei sexuale, vom putea sa facem dragoste ore in sir si sa avem stari de orgasm prelungit din ce in ce mai plenare.
Cele doua, orgasmul si descarcarea au fost puse impreuna printr-un mic truc pe care l-a facut natura.
Adica natura ne-a pacalit putin, pentru ca ea are un singur scop si asa cum bine stim cu totii scopul naturii este de a perpetua specia.
As vrea sa pun o intrebare !
Credeti ca am mai face dragoste daca in momentul descarcarii am avea ameteli, ne-ar durea foarte tare capul sau burta, am avea senzatia de voma si multe, multe alte dureri. Cu siguranta raspunsul este NU.
Din acest motiv ( perpetuarea speciei ) natura a " inventat " acest truc care se numeste orgasm, adica o stare de placere.
Ceea ce trebuie sa facem noi acum este sa separam orgasmul de descarcare, pentru ca ele sunt doua lucruri diferite.
De ce sa facem aceasta ? Raspunsul pe care eu l-am gasit este unul foarte simplu.
Este cea mai sigura masura contraceptiva, dar exista si un alt raspuns.
Fiinta umana nu face dragoste in primul rand pentru a avea copii. Motivatia sa este mult mai profunda.
Care este aceasta motivatie ?
Este o intrebare la care poate voi raspunde alta data.
Pana atunci va imbratisez cu multa iubire, pe toate si pe toti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: