Entorsa.cu suspicioune de ruptura de.menisc.

28-08-2017
ionela12345
Nu este medic/terapeut
ionela12345
Buna ziua.
Am fost diagnosticata cu entorsa si suspiciune de.ruptura de.menisc sunt imobilizata la pat 7 zile.
Imi voi face un rmn. Dar intrebarea mea este !??ce medicament pot sa i.au pt sanatatea articulatiilor gen! Cartilaj de rechin ??? Ce se poate administra pt sanatatea genunchilor.
3 comentarii
0
30-08-2017, ora 21:24
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
Buna ziua
de ce sunteti imobilizat la pat? din cauza meniscului?
calitatea cartilajul articular nu poate fi influentat major (meniscurile si mai putin) prin medicamente. puteti sa luati de ex proenzi 3 insa sa nu asteptati miracole
0
31-08-2017, ora 10:47
ionela12345
Nu este medic/terapeut
ionela12345
Multumescccc mult.dr.mi.a recomandat repaos la pat.pt ca ma suspecteaza de ruptura de menisc.saptamana viitoare imi voi efectua un rmn.la picior
Mentionez ca nu mai am.durere la genunchi.decat ca ma tine in spatele genunchiului ca atunci cand am febra musculara.
Multumescc mult voi lua proenzi.chear de astazi.
Inca o intrebare.consumul de peste ori vreun aliment ????care este benefic pt oase ?se pot consuma.!???
0
02-09-2017, ora 16:35
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
daca sunteti o persoana sanatoasa si va alimentati sanatos si echilibrat (nu vegan) atunci in mod normal nu aveti nevoie de nici un supliment alimentar. de suplimente alimentare aveti nevoie eventual in timpul sacinii, alaptarii, dupa menopauza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dislocare genunchi - primul ajutor și sfaturi utile
  •