ROmedic Black Friday:  reduceri la serviciile de promovare a cabinetelor, clinicilor și firmelor medicale

Fac cistita prea des!

20-02-2013
denisa_333
Nu este medic/terapeut
denisa_333
A inceput totul in urma cu 2 ani cand am facut infectie urinara, am facut urocultura, medicul mi-a recomandat ciprolen 7 zile.Dupa acest episod am avut de mai multe ori cistita care le-am tratat cu uricol si urinal acut, apoi am facut din nou urocultura din care nu a reiesit infectie, ci doar eritrocite 19/ul(limita maxima fiind de 17).
Medicul de familie mi-a recomandat 3 luni de cystone(hymalaia) 2 capsule pe zi.Am urmat tratamentul si cateva luni nu am mai facut cistita.
Acum fac cistita daca tin mainile in apa rece chiar si cateva secunde, sau daca imi e frig la picioare doar putin.
In ultimele 2 luni am facut de 2 ori infectie urinara.
Vreau sa stiu ce tratament ar fi bine sa urmez si ce analize ar fi de folos sa scap de cistita.
Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
25-02-2013, ora 14:08
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Daca o infectie apare in contextul unei afectiuni ginecologice sau a unei sarcini este necesar consultul de obstretica -ginecologie si medicina de specialitate. Va recomandam sa consultati medicul dvs. ginecolog pentru investigatiile si / sau alte consultatii necesare

O zi excelenta!
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dacă ai cistită îți poți infecta partenerul sexual?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.