Faringita sau cancer ?

16-03-2013
maryussimi
Nu este medic/terapeut
maryussimi
buna ziua de 1 an am niste umflaturi in gat nu stiu cu sa le explica asa ca las un link cu poza(facuta de mine)..la toate cabinetele orl mi se spune ba ca am faringita ba ca asa este faringele meu..deoarece fumez si faringele se irita, sunt fumator de 8 ani, acele anomalii nu ma dor nu se extind, bineinteles ma doare in gat atunci cand beau rece sau cand stau mult in frig dar imi trece ca atunci cand nu le aveam, mie imi este frica de cancer, doctorii la care am fost mi-au spus sa stau linisti pentru ca nu asa arata cancerul cancerul fie apare ca tumoare fie ca pete albe ce se extind ceea ce nu e cazul meu si ca este doar o faringita care nu a fost tratata si a lasat urme, tin sa mentionez ca din amigdala stanga mi-am scos puroi dar de materie solida nu stiu daca ma exprim corect..cum sa zic mai exact o materie galbena dar nu lichida..de ragusit nu ragusesc decat atunci cand tip sau sunt racit ceea ce mi se pare normal, si pur si simplu nu stiu ce a mai cred..toti doctorii imi spun sa stau linistit insa mie imi e teama asa sunt eu mai fricos o sa las linkul catre poza sa imi spuneti si parerea dumneavoastra http://zupress.com/wp/wp-content/uploads/2013/03/2013-03-16-16.17.57.jpg
2 comentarii
0
16-03-2013, ora 18:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca chear tii frica de cancer...
lasi fumatul., nu consumi bauturi acidulate, fructe citrice, otet
in 3 saptamani organismul singur reface mucoasa faringelui si nu, ai ai probleme
0
16-03-2013, ora 18:51
maryussimi
Nu este medic/terapeut
maryussimi
multumesc pentru raspuns..de fumat incerc sa ma las dar e foarte greu numai eu stiu cate pachete pline am aruncat si am zis gata..dar dupa intervin starile de rau, durerile cap si agitatia, acum am incercat sa le raresc treptat si sper sa le las de tot, dintr-o data nu pot si nu pentru ca nu as avea vointa ci pentru ca imi e rau daca le intrerup brusc, multumesc inca odata pentru raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.