Fetita 4 ani și 8 luni agitata

13-01-2022
OanaSophia31
Nu este medic/terapeut
OanaSophia31
Bună ziua.
Am o fetita de 4 ani și 8 luni foarte nervoasă, am pus pe seama situației cu Covid ul, noi locuind în Marea Britanie, din anul 2019, luna februarie, a stat foarte mult în casa, doar cu mine și tata, aproximativ 4 aluni, cred ca 10min coboram în fata casei, a început sa meargă la scoala după 8 luni, dar ea continua sa fie nervoasă, dacă nu I convine ceva se trântește pe jos, face crize de nervi, și se calmează doar cu un biberon de lapte, pentru ca nu pot sa o dezvăț de acest lucru.Noaptea nu doarme linistita, doar primele 5 ore de somn, și după începe agitația, se întoarce pe o parte, pe cealaltă, vrea lapte, mai doarme o ia, iar se agita, acest lucru tine cam 3 4 ore pe noapte, tine treabă asta.Am ajuns sa fiu epuizata.Nu pot sa mi dau seama de la ar putea fi.Analizele de sânge au fost făcute acum 6 luni, este ușor anemica, lipsa de magneziu, Trombocitele mărite, pt ca îmi răcește f des. Mulțumesc.
1 comentarii
0
13-01-2022, ora 09:40
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna dimineata
Scoateti fetita, cat mai des si mai mult, la plimbare si joaca in aer liber indiferent de temperatura de afara si faceti-i tratamentul cu magneziu prescris. Este necesar sa dezvatati treptat copilul de a manca noaptea. Faceti si un examen coproparazitologic pt a elimina suspiciunea de eventuali paraziti intestinali. Sanatate !
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ne pierdem cumpătul uneori și cum putem tempera nervozitatea
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.