Fimoza Ejaculare precoce ?

14-06-2013
Emilushh
Nu este medic/terapeut
Emilushh
Buna ziua. Cum sa incep sa descriu problema cu care ma confrunt... Ok, deci ; am 20 de ani si sufar de o semi-fimoza, ca sa zic asa, adica in stare flasa se decaloteaza total, dar in erectie doar jumatate sau putin mai mult de atat. Momentan, din ce m-am interesat eu tot aici pe forum, am inteles ca se poate trata 'mecanic' (masturbare deasa si adanca, exercitii de largire al preputului cu degetele) si am mai auzit si de un unguent cu corticosteroizi, 'Dermovate' sau ceva de genul, dar nu am incercat inca. Daca mai stiti dumneavoastra de vreun produs de genul, v-as fi foarte recunoscator sa il mentionati aici.Ok, asta ar fi o sub-problema, cea reala este urmatoarea. Acum cateva zile, am facut sex si am avut o surpriza neplacuta. Ejaculam prea rapid, precoce cred ca as putea spune. Primul numar in 2 minute, al 2-lea in 7-8 si asa mai departe. Cand ma masturbez, dureaza intre 10 minute minim si 30 maxim pana ejaculez, asta in conditiile in care stimularea glandului se produce mai rapid si cu jumatatea inferioara a glandului inca acoperita de preput. Mentionez ca in timpul actului sexual, glandul se descoperise total in erectie, dar era un pic strangulat, nu ma durea aproape deloc, dar asa il vedeam eu. Sa fie din cauza fimozei? Sa incerc sa desensibilizez glandul dupa ce vindec fimoza? adica de exemplu sa stau cu ea decalotata in pantaloni pana nu ma mai jeneaza? Astept pareri si raspunsuri.

Multa sanatate va doresc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imposibilitatea decalotării penisului
  •