Fine rupturi fibriale centrale, tendon supraspinos

15-07-2020
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Buna ziua am nevoie de un sfat acum câteva zile am avut o cazatura m-am lovit la umaru stâng foarte nașpa pe moment nu am simtit nici o durere iar după o zi atunci a început să mă doară groaznic Am fost la medic si mia facut un ecograf la umăr și mia pus diagnosticul fine rupturi fibriale centrale tendon supraspinos Ma dau cu o crema de la 5 zilesi iau ceva de durere cate o pastilă pe zi Si tin mana imobilizată in repaus Dar am observat ca daca dau sa întind mana nu pot pentru ca imi tot pocneste si ma doare de la umăr până la cot si sa tin mana la spate la fel ma doare nici sa o ridic in sus complet nu pot Continu tratamentul încă 7 zile Dar ma cam sperie Nici nu mia explicat ce inseamna diagnosticul asta El mia recomandat doar 5 zile sa fac repaus cu ea Ar trebui sa ma îngrijoreze problema asta Eu sunt
2 comentarii
1
15-07-2020, ora 15:34
Dr. Mitrulescu Cristian
Ortopedie si traumatologie, Timisoara
Dr. Mitrulescu Cristian
Problemele tendoanelor se vindeca foarte greu. Sunt structuri care uneori necesita 4, 5 luni pana la vindecare...
0
15-07-2020, ora 17:20
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Dacă fac sport Sau ma plimb cu bicicleta e posibil sa se rupă cu totul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere acută după căderea pe umăr - leziuni posibile
  •