Fiul meu refuza orice tratament

23-08-2022
Ioana 79
Nu este medic/terapeut
Ioana 79
Buna seara, sunt o mama disperata si caut sfaturile si părerile dumneavoastră. Băiatul meu de 26 de ani refuza orice forma de tratament fiind deja internat de mai multe ori la psihiatrie in urma consumului de droguri. Ultimele 4 luni au fost destul de ok; muncește, merge zilnic la sala, mănâncă si se odihnește bine doar ca este foarte izolat si refuza orice forma de comunicarea iar când o face răspunsul lui este întotdeauna NU. Toata familia suntem alături de el, încercam să-l îmbărbătat, să-i oferim toată dragostea iar el nici măcar nu ne raspunde e ca si cum nu ar avea sentimente,.nu-l doare deloc si nu apreciază absolut nimic din ceea ce fac pt el, dimpotrivă ma jignește, ma judeca spunând ca noi familia suntem de vina, ma urăște ( cred ). Țin sa precizez ca are un tic bizar, își strâmba gura si are o privire fixa si ciudata de mi-e cam frica uneori văzându-l.
Cum as putea să-l ajut ? Ma doare sufletul sa-l văd așa. Știu ca se chinuie si știu ca este bătaia de joc a altora
Va mulțumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul