flegma din gat

05-02-2011
adata02
Nu este medic/terapeut
adata02
Buna ziua domnule doctor!
Am si eu o problema, de cand sunt mica am facut tratamente pentru gat, raceam repede si flegma se aduna.Am facut analize in gat, am avut streptocop si l-am tratat insa flegma nu s-a indepartat.Mereu in gat simt aceasta flegma, folosesc pastile de supt, am mancat miere cu propolis, ma feresc de rece, acidulat insa nu se indeparteaza...si pe langa asta simt ca am o respiratie grea iar problemele dentare le-am tratat dar totusi ea persista chiar daca am grija si fac o curatare permanenta a dintilor...mirosul simt ca vine din gat sau din stomac...referitor la acest miros am facut analize la stomac credeam k am un microb care sa se manifeste in acest fel dar nu am...si de la apa de gura simt ca in gat apare si mai mult aceasta flegma...am facut tot posibilul sa aflu ce am si de unde vine acest miros dar nu am gasit nici o solutie..iar doctorii ORL la care am mai fdost pretind k nu am nimic.ce as mai putea sa fac?ce imi pute-ti recomanda? va rog mult sa ma ajutati.multumesc..o zi frumoasa!
4 comentarii
0
05-02-2011, ora 21:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
faci cateva poze cu gatul tau.. unde sa se vada amigdalele si faringela
+ scrii cum stai la capitolul muraturi, otet fructe citrice..s.a acrituri
trimiti totul pe mail
0
05-02-2011, ora 22:19
lauragruia
Nu este medic/terapeut
lauragruia
Am postat un subiect mai devreme, dar am gasit acest subiect si am vrut sa intervin. Si eu am flegma sau flegme, ca e multa sau de ce o expectorez de aia e mai multa. In plus mi se aduca exact la locul unde se face legatura dintre nas si gat, fix in spatele amigdalelor si am niste usturimi de mor. Am luat pastile de supt, se amelioreza pe moment dupa care iar. Am constatat ca atunci cand respir(pe nas) mi se usuca foarte tare acea zona. De cateva zile ma ustura incontinuu, ma ustura si urechile cand inchit, sau simt ca tot gatul cu tot cu urechi mi-ar fi inflamat. Ce-mi recomandati?Daca va ganditi cumva la partea de gastro, va rog nu-mi mai ziceti nimic, caci m-am saturat: iau lanzul de 2 luni, nu mananc acru, dulce, acid, citrice, nu beau apa 2 ore dupa masa, de ragait ragai intotdeauna dupa ce mananc dar tot timpul ptr a ma dezbalona, si nu simt ca imi vine pe gat decat foarte rar si cand fac abuz. Cu toate astea, chiar sa fie numai refluxul cauza? Multumesc!
0
05-02-2011, ora 22:38
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
de ce crezi ca tratamentul cu lanzul este corect!????????????????????????
0
05-02-2011, ora 23:03
lauragruia
Nu este medic/terapeut
lauragruia
Nu cred ca ar fi bun, de fapt nu stiu nimic, dar voi mai fi vreodata bine?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  • Flegma în gât - ce este și de ce apare?
  •