Flexia genunchiului limitata in urma operatiei de ruptura de femur

13-09-2022
Dinaandrei
Nu este medic/terapeut
Dinaandrei
In urma cu 5 saptamani am fost lovit de un automobil si m-am ales cu o fractura inchisa de femur! Am fost operat si mi-au introdus o placa cu 9 suruburi pt a sustine femurul! In urmatoarea zi de dupa operatie am indoit genunchiul fara nici o problema dar din cauza durerilor ce le simteam datorita operatiei am fost nevoit sa nu misc piciorul sau sa indoi genunchiul timp de 3 saptamani! Dupa acest timp am constat ca pot flexa genunchiul aproximativ 30 de grade! Mentionez ca in momentul flexiei ma ține ceva pe partea exterioara a piciorului in zona genunchiului, este ceva ce il blocheaza, parca ar fi prins intr-o menghina!
Sfatul doctorului a fost de a flexa zilnic gradual genunchiul chiar daca voi simti dureri!
Daca este cineva care a mai trecut prin asa ceva si imi poate da un sfat as fi recunoscator!
Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul