flora microbiana moderata mixta; leucocite PMN prezente; celularitate bogata

03-02-2014
corina-ioana
Nu este medic/terapeut
corina-ioana
mi-am facut analizele medicale anuale...mi-au iesit toate bine, mai putin la ginecolog...mi-a gasit chisturi pe ambele ovare si mi-a facut analiza de secretie vaginala...aici nu inteleg...imi zice 'flora microbiana moderata mixta;leucocite PMN prezente; celularitate bogata'.
Mi-a dat tratament cu eficef pe perioada menstruatiei si inainte de menstruatie ovule izoconazol rominko 600mg.
doctorita mi-a zis cand a vazut rezultatul secretiei ca ' asta nu ii mai nimic' si mi-a mai zis ca am uterul USCAT
am citit pe net despre ovule si rezultatul meu la secretie...dar la explicatiile gasite zice ca ii infectie...nu mai inteleg nimic.
daca ma poate ajuta cineva cu o lamurire as fi recunoscatoare.
multumesc!
3 comentarii
0
04-02-2014, ora 09:37
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
ca sa-ti raspunda un medic
scrie si varsta
cele bune,
0
05-02-2014, ora 09:54
corina-ioana
Nu este medic/terapeut
corina-ioana
Am 32 de ani.
0
05-02-2014, ora 09:55
corina-ioana
Nu este medic/terapeut
corina-ioana
mi-am facut analizele medicale anuale...mi-au iesit toate bine, mai putin la ginecolog...mi-a gasit chisturi pe ambele ovare si mi-a facut analiza de secretie vaginala...aici nu inteleg...imi zice 'flora microbiana moderata mixta;leucocite PMN prezente; celularitate bogata'.
Mi-a dat tratament cu eficef pe perioada menstruatiei si inainte de menstruatie ovule izoconazol rominko 600mg.
doctorita mi-a zis cand a vazut rezultatul secretiei ca ' asta nu ii mai nimic' si mi-a mai zis ca am uterul USCAT
am citit pe net despre ovule si rezultatul meu la secretie...dar la explicatiile gasite zice ca ii infectie...nu mai inteleg nimic.
daca ma poate ajuta cineva cu o lamurire as fi recunoscatoare.
am 32 de ani, nu am copii, nici avorturi.
multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: