foarte foarte greu ma despart de cineva...

05-03-2012
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
dupa cum am specificat si in titlu...foarte foarte greu ma despart de cineva..am o relatie care de 2 luni scartaie dar tot nu reusesc sa pun stop, nu indraznesc de teama ca voi suferii...de fiecare data cand m-am despartit de cineva am suferit ft mult, indiferent de cine a pus stop relatiei...sa fie din cauza varstei (21 ani)~ as dorii un sfat si as fii ft recunoscator pt asta!
5 comentarii
0
06-03-2012, ora 08:33
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
intrebare:
- de ce scartaie...relatia?
- pai, DACA TU vrei sa pui stop-cum zici..DE CE tot tu-sa suferi?!?
- cate relatii ai avut pana la 20-21 ani, de ai suferit-atat?
precizare:
SIGUR ai vreun motiv sa pui stop relatiei...
poate era bine sa-l zici..altfel..scriam...
ITI DORESC sa-ti fie bine
si
daca vrei si poti-raspunde.
cele bune,
0
06-03-2012, ora 18:55
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
am revenit...vr sa ma despart pentru ca vreau sa simt cv din partea ei, nu sa trag doar eu de relatie. am avut multe relatii si mai scurte si mai lungi. dupa o despartire am stat aproape 1 an si jumatate gandindu ma la acea pers. ce e e facut.cum pot sa schimb asa cv§
0
07-03-2012, ora 16:01
Psiholog Roxana Alina Olaru
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Roxana Alina Olaru
Buna ziua. Va recomand sa urmati un proces psihoterapeutic pentru a deveni mai increzator in dvs. Uneori cei care renunta mai greu la relatiile de cuplu deja terminate au credinta ca se definesc prin cealalta persoana, ca sunt cineva in relatie cu partenera/partenerul. In cadrul psihoterapiei veti reusi sa treceti peste aceasta problema si veti putea invata sa intrati intr-o relatie de cuplu sanatoasa.
0
07-03-2012, ora 23:11
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
probabil ca aveti dreptate, nu stiu ce sa zic...mereu am avut problema asta, indiferent cine a fost de vina in relatie si din ce cauza s-a produs ruptura...!
0
09-03-2012, ora 16:34
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
sebesuldejos...te rog mult sa imi dai un mesaj privat cu mail ul tau.dai sfaturi foarte bune pe forum, si mi-ai mai dat cateva sfaturi care mi-au fost de folos, si contez pe profesionalismul tau. daca vrei bine inteles. o zii buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul