Fobia sociala

63 comentarii 1 2 3
0
29-11-2008, ora 12:35
ortep
Nu este medic/terapeut
ortep
buna! nu ma asteptam sa existe atat de multe persoane care sa treaca prin aceste stari. eu am trecut peste BAC am reusit sa-mi stapanesc emotiile (poate si deoarece atunci nu stiam ca se numeste fobie sociala, ci doar emotivitate, care pot spune ca e cat de cat normala atunci cand esti in fata unui examen oral ). sfaturi nu stiu ce as putea sa-ti dau... si eu as vrea sa-mi traiesc altfel viata :-<.
0
01-07-2009, ora 17:03
agapios36
Nu este medic/terapeut
agapios36
oameni buni spuneti sarumana si. ca aveti doar atat, , ca mai sunt si multe alte boli mentale cu care alti se chinuie mut mai RAUUU decat voii. dexemlu atacuri de panica prin agrofobie. care cuprinde mai multe fobii. EU SUFAR DITODEAUNA DE ACEEASTA BOALA SI AM REUSIT SA AMI DAU SEAMA PREA TARZIU AN URMA CU SASE LUNI SI AM 28 DE ANI. GANDITIVA PRIN CE CHINURI AM TRECUT. Cumi miam dat seama mam dus la un psihiatru si mia recomandat seroxat si xanax sunt de cateva luni o leguma dintrun om normal. nu mai am putere de munca am probleme cu prieteca ca nu mai sunt asa cum eream anainte sa iau medicamentele din punct de vedere sexual nu mai pot sa ma angajez an coonditiile an care am 12 ani vechime pe cartea de munca visez numai cojmaruri pe care le pot reda a doua zi cu lux de amanunt si am impresia ca nu mai pot gasi o rezolvare la toate acceste probleme.e mult mai comlicata povestea si viata prin care trec eu comparativ cu voi. capu sus asta ne este destinu. la mine doctoru mia scos seroxatu si sanaxu de cateva zile defapt mai aveam 12 pastie de seroxar si mi lea anpartit pe zile sa mi le reduca treptat. sa vedem ce urmeaza daca va intereseaza cum deurge asa zisu tratament la mine va tin la curent satepept sfaturi si antrebari.bafta tuturor
0
02-07-2009, ora 19:49
alex29
Nu este medic/terapeut
alex29
agapios36 - clar dorim sa aflu cat mai multe despre tine si despre evolutia starii tale de sanatate
Speram ca-ti vei face timp sa ne mai scrii si de-acum incolo. Pana atunci, numai bine.
Adaugă un comentariu / răspuns
63 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Frică, timiditate sau... fobie socială?
  •