formatiune tumorala pe lueta

15-06-2016
florinake
Nu este medic/terapeut
florinake
Buna ziua, am avut un control periodic anual facut de firma la care lucrez si medicul care a facut controlul a spus ca ceva nu este in regula cu prelungirea ce o am la lueta, exprimarea lui fiind ceva de genul(((formatiune tumorala pe lueta)))).sunt speriat de ieri de nici nu am dormit.va rog sa ma lamuriti ce ar putea fi si ce remediu exista.
6 comentarii
1
15-06-2016, ora 21:15
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
99 la suta.. un papilom mic..care trebuei scos cu laser sau radiofrecventa la ORL
cea mai frecventa cauza este iritatia permanenta a mucoasei cu acidul gastric de la un reflux..si alimentele acre, acide, citrice
0
15-06-2016, ora 23:07
florinake
Nu este medic/terapeut
florinake
Multumesc de raspuns.O interventie cu radio, sau cu laser estimativ cam la ce preturi vorbim? si cat se poate amana, avand in vedere si dimensiunea cam de marimea unei unghii la degetul mare la mana?
0
16-06-2016, ora 09:32
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
preturile variaza de la oras la oras... nu poti sa commpar pretul din Pascani cu Bucuresti..NU??
se poate amana cateva luni fara probleme.
cu conditia ca NU mai consumi nimic acidulat, citric, acru...
0
16-06-2016, ora 11:56
florinake
Nu este medic/terapeut
florinake
Bine bine am inteles ca difera de la oras la oras, dar estimativ ma interesa
0
24-07-2016, ora 11:00
florinake
Nu este medic/terapeut
florinake
Domnule doctor revin cu o intrebare, acest papilom pe luieta afecteaza capacitatea de a conduce auto sau lucrul la inaltime?spun asta ca cei de la medicina muncii m-au pus sa merg la un orl-ist sa ateste ca pot sa conduc si sa lucrez la inaltime si apoi sa fac din nou controlul la medicina muncii
0
24-07-2016, ora 18:26
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Medicina muncii este specialitate separat, au legile lor
daca au cerut consult ORL... mergi la medicul ORL sa iti examineze aparatul auditiv si Vestibular...
asta ii intereseaza pe ei
acea formatiune nu are cum sa te afecteze la aparatul vestibular
daca incepe sa creasca mai mare.. poate sa.ti afecteze deglutitia sau chear viata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: