Gâlma scrot
buna ziua. am observat zilele trecute o mica galma tare, nedureroasa, sub piele localizata la nivelul scrotului, cam cu 1-2 cm sub radacina penisului. din palpare nu pare sa fie asociata cu vreun testicul, este centrala si putin spre dreapta, pare sa fie pe traseul unei vene care pleaca de la testicul drept si urca spre penis. ce ar putea fi? este cazul sa ma duc la o consultatie? multumesc anticipat
1 comentarii
Buna ziua Cosmin !
Va mulțumim pentru curajul de a ne scri …
Cel mai mult probabil este vb despre un chist funicular spermatic sau un lipom (aglomerat țesut adipos situat in pielea scrotului ).
Mergeți la urolog, faceți investigații singe, urina, ecografie scrot cu Doppler, prostata, vezica urinară și rinichi.
După toate acestea veți primi un diagnostic cert și o rezolvare !
Sănătate și succese !
Cu respect, Dr. Adrian Sadovnic.
Va mulțumim pentru curajul de a ne scri …
Cel mai mult probabil este vb despre un chist funicular spermatic sau un lipom (aglomerat țesut adipos situat in pielea scrotului ).
Mergeți la urolog, faceți investigații singe, urina, ecografie scrot cu Doppler, prostata, vezica urinară și rinichi.
După toate acestea veți primi un diagnostic cert și o rezolvare !
Sănătate și succese !
Cu respect, Dr. Adrian Sadovnic.
Alte subiecte recente din această secțiune: