Ganglion submandibular nedureros mobil

14-10-2017
DivideEtEmpire
Nu este medic/terapeut
DivideEtEmpire
Buna ziua. Am 19 ani si acum vreo 7 zile am avut o rana la molarul inferior din partea stanga a fetei. "Carnea" era putin dezlipita de dinte in zona superioara si s-a umflat (durea la atingere) si am observat un ganglion submandibular inflamat (durea la atingere) (cred ca este submandibular din poze dar este in putin deasupra osului) Cred ca cand s.a desumflat acea "rana" (la vreo 3-4 zile dupa aparitie) si a revenit la un aspect normal nedureros atunci a inceput sa nu ma mai doara acel ganglion.Dar au trecut vreo 5 zile si nu prea si-a scazut dimensiunile este nedureros la atingere si mobil.Am observat ca daca dorm pe acea parte este putin mai umflat dimineata fata de seara daca dorm pe cealalta parte nu se simt diferente. Informati suplimentare: am rinita alergica si deviatie de sept + am mai avut un ganglion inflamat in zona gatului acum vreo 3 luni dar acela s-a retras la vreo 4 zile din momentul in care a inceput sa nu mai doara. Credeti ca este ganglion/trebuie sa ma duc la doctor/ce poate fi? Multumesc ! ( M-as fi dus si maine la doctor ca sa fiu sigur dar nu cred ca sunt asigurat.. ( sunt student).. si cred ca trb sa iau o adeverinta ca sunt student si sa ma duc la casa de asigurari ( inca nu mi-a venit cardul)
1 comentarii
0
15-10-2017, ora 08:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
consult Obligatoriu la stomatolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.