Ganglion supraclavicular

13-03-2020
Nastasia Cosmin
Nu este medic/terapeut
Nastasia Cosmin
Buna seara, va rog frumos daca se poate sa imi dati un sfat in legatura cu problema mea?!
De o saptamana am senzația de iritatie si de o mică umflatura(nevizibila) in fosa supraclaviculara stanga, de unde pleaca si o durere suportabila pana la umar, in spatele gatului si uneori ma doare si capul.. Am fost la medicul de familie mi.a palpat ganglionii eu fiind mai slab si ma intrebat unde simt durerea caci nu imi localizeaza ganglionul, dupa care mi-a prescris Amoxiklav de 1000mg si mi-a spus ca ar avea legatura cu laringele.. Precizez ca acest discomfort il mai simt si in functie de cum misc gatul. Ar putea fi un ganglion ?
1 comentarii
0
13-03-2020, ora 22:15
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
descrierea simptomelor... fara sa se stie varsta, sexul, inaltimea si KG pacientului. nu ajuta la nimic
Nu exista nici o boala care sa dea singura atatea simptome la distanta una de alta
posibil...
1 o persoana cu reflux gastro eosfagain sa dea dureri in gat, arsura sau iritatie la gura esofagului si faringe
2 acelaesi probleme de dogestie.. pot sa duca la dureri de cap. prin faptul ca digestia incorecta duce la o proasta calitate a sangelui
3. putem vrbi si de probleme de coloana cervicala care dau dureri in umar si dureri de cap
PS.. daca nu este febra si secretii purulente.. Antibioticul nu ajuta.. mai mult strica
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noduli la gât (noduli limfatici laterocervicali, noduli tiroidieni)
  •