Ganglioni

29-04-2021
Mihaela Dandu
Nu este medic/terapeut
Mihaela Dandu
Buna ziua. De cateva zile am inceput sa am niste dureri de gat si usoara arsura in ureche. Cu ocazia asta, am inceput sa ma palpez si sa constat ca am cativa ganglioni umflati. Se afla sub maxilar, gat si clavicula. Nu dor, dar ii simt acolo mai umflati. Sunt speriata rau fiind si ipohondra. Aseara mi s a facut rau de tot, nu stiu daca de panica sau bolile pe care cred ca le am. Nu stiu ce sa fac sa se retraga. De o saptamana imediat eu nu mai pot dormi noptile din cauza ganglionilor aparuti.
Am nevoie de ajutor.
3 comentarii
0
29-04-2021, ora 08:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 varsta. inaltimea.si cate KG ai???
2starile acestea de pficata.. au ca si cauza o Alimentatie total incorecta si o hidratare insuficienta. inacest caz.. calitatea proasta a sangeui..duce la o proasta circulatie cerebrala..si ca urmare o gandire incorecta
3 ganglionii apar din 2 motive.. INFECTII Dentare. si un reflux gastro esofagian care irita gatul si intretine o faringo amigdaliuta cronica
asta trebuie sa excluzi si sa tratezi
0
29-04-2021, ora 10:07
Mihaela Dandu
Nu este medic/terapeut
Mihaela Dandu
Am 20 de ani, inaltimea 1, 70 si 54 de kg. La stomatolog am fost recent si nu mai sesizase probleme. Cu privire la reflux, ma trezesc aproape de fiecare data cu o
Iritatie pe gat simtita la inghitire. Poate fi simptom al refluxului?
0
29-04-2021, ora 20:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Da. Este reflux în somn.
Schimba radical alimentația la cina
Pe forum găsești sute de postări unde am explicat ce nu ai voie seara sa consumi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noduli la gât (noduli limfatici laterocervicali, noduli tiroidieni)
  •