Ganglioni!!!

02-04-2022
Moga Mihaela
Nu este medic/terapeut
Moga Mihaela
Buna ziua!
Au fost persoane cu ganglioni submandibulari inflamați, care prezintă și durere in zona aceea și senzație furnicături a feți, intepaturi in ureche, durere la mușcătura, ca un bloacaj al maxilarului, intepaturi ale dinților, intepaturi in zona gatului, pocnituri in urechi, țiuit, astuparea urechii, oboseala etc?!
Deseori îmi iese și herpes la gura... unori simnt partea dreapta in interiorul gatului inflamat( exact unde este problema).
Am fost la stomatolog am o probelma la nervul unei masele trebuie tratat, orl (amigdalita cronica), ecografie a părților moi, CT gât ( ganglioni reoactivi), analize inregula, gastroenterolog (reflux), ginecologic (endomtrioza și adenomioza uterina).
Sunt zile in care nu mai simnt nici un simptom dar după iarăși repare.
Din 2020 am aceasta probelma.
3 comentarii
0
02-04-2022, ora 21:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Ce frumos ai pus.. Toate simptomele în oala.. Ai făcut o supa.. Și vrei rezolvare miraculoasa
E mukt mai simplu decât crezi
1.ai o alimentație total greșită. Refluxul în somn. Arde gatul. Întreține faringite. Amigdalite. Rinite hipertrofice
Gatul uscat. Duce și la apariția ganglionilor limfatici
Digestia proasta duce la o proasta calitate a sangelui. Logic o proasta circulație cerebrala. Cu acufene..
2. Infecțiile dentare.. Duc la extinderea infecției i corp. Logic și la apariția ganglionilor
0
02-04-2022, ora 21:16
Moga Mihaela
Nu este medic/terapeut
Moga Mihaela
Mereu ma trezesc cu un gust acru și chiar gâtul îl simnt iritat in interior.
Glanda salivară este inflamata se vede vizibil când îmi întind gâtul. Aici nu va pot pune investigațiile și analizele pe care le-am făcut.
0
03-04-2022, ora 07:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Dați clic pe numele meu.
Se deschid informatii
Sau căutați orlpascani pe goigle
Găsiți mail. Facebook. Whatsapp
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noduli la gât (noduli limfatici laterocervicali, noduli tiroidieni)
  •