Gat uscat

06-03-2017
RoxanaPetcu
Nu este medic/terapeut
RoxanaPetcu
Buna ziua! In luna Mai a anului 2016 am inceput sa simt o senzatie de gat uscat dimineata si pe parcursul intregii zile si un mucus pe gat. Am ajuns la medici de diverse specialitati: Oftalmolog, Dermatolog, Stomatolog, Cardiolog, si bineinteles ORL deoarece senzatia de gat uscat era insotita de uscare a ochilor, limbii, colturilor gurii si niste firicele albe pe gingia de sus. Toate acestea s-au dus treptat in functie de ''tratamentele'' variate pe care le-am primit de la medicii mentionati. Vreau insa, D.nule Doctor Flueraru sa va cer ajutorul. La ORL mi s-a spus ca este o alergie de la ceva alimentar si mi s-a prescris: Aerius dimineata si Borenar seara si Nazonex in nas. Senzatia de gat uscat a ramas neschimbata plus limba aspra. Am avut si o solutie de gargara care am folosit-o insa fara rezultat. Am facut si analize inclusiv exudat, au iesit bine mai putin o mica anemie pe care o tratez cu fier, vitamina d3 si calciu cate 10 zile pe luna pt 3 luni. Va rog frumos sa ma ajutati. Ce este de facut?
Acum mi-am cumparat Faringo spray si vitamina A uleioasa sa imi pun in nas, din ce am vazut pe site din recomandarile Dvs si m-am gandit ca nu dauneaza.
Va rog din suflet sa ma sfatuiti !

Va multumesc anticipat !
1 comentarii
0
06-03-2017, ora 12:07
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este bine cu faringosprey si vit A
dar pe forum am mai scris sute de postari..unde am explicat
Cauza problemelor este la nivelul tractului digestiv
obligatiriu consult la gastrologie si schimbarea stilului alimentar
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: