Gust ciudat in gura

11-01-2018
Bicir
Nu este medic/terapeut
Bicir
Dl doctor, inainte de sarbatori, am avut o infectie foarte urata in gat, pe care medicul de familie a numit o practic "puroi in gat".Ganglionul limfatic submandibular era de marimea unui ou din cauza asta.Am facut 6 zile de injectabil(genta si ampi)si infectia mi a trecut.La cateva zile dupa tratament am inceput sa ma simt ametita, o uscaciune a gatului, urmata de un gust ciudat(nu de amareala) si o senzatie de apasare.Am mers la medicul de familie care mi a zis ca infectia a trecut.Despre ce poate fi vorba?Multumesc!
1 comentarii
0
11-01-2018, ora 22:08
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. bolile de nas, gat si urechi..se trateaza corect doar la ORL
2. citeste tot ce sa scris pe forum despre Faringite
si despre Amigdalita cronica.. o sa intelegi multe cum sta problema cu gatul si alimentatia
Adaugă un comentariu / răspuns

05-10-2018, ora 09:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Fitonasal 2Act
Fitonasal 2Act este indicat în cazuri de congestie şi iritaţie a mucoasei nazale, precum şi în sindroamele gripale, răceli, rinite alergice şi sinuzite, atât acute, cât şi cronice. Este un produs indicat pentru adulți și copii începând de la vârsta de 3 ani. Adecvat pentru o utilizare frecventă și pentru perioade îndelungate. Poate fi, de asemenea, utilizat în timpul sarcinii și alăptării. Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Gust ciudat în gură
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.