Halucinatii
Buna ziua, am luat 2 saptamani stimuloton 50 mg, jumatate dimineata si jumatate seara.
Stimuloton folosesc inca din 2013 recomandat de neurolog pentru anxietate si atacuri de panica, uneori cand apar simptomele, folosesc stimuloton vreo cateva zile, dupa ma opresc in a mai lua, si nu mai am probleme vreo 3 4 luni.
Insa imi da un efect advers, halucinatii...efectu asta e nou...nu am avut asta inainte, insa am vazut cand incep sa folosesc stimuloton dupa mult timp, am halucinatii noaptea,
Acum insa e mai nasol de 2 nopti nu prea am dormit din cauza asta, ma trezesc des din somn cu aceste halucinatii, ma doare partea stanga a capului si imi tiuie urechea.
Ziua nu am nimic, doar noaptea, halucinatiile le vad in forme geometrice, distorsionate, cu o usoara ameteala..parca ies din corp, si tine cam 5-10 minute.
Este oare de la stimuloton? Sau probleme cu ochii, uneori ma dor ochii, stau si mult la calculator, sau este tensiunea arteriala...dar daca era tensiunea arteriala ma gandesc ca se intampla asta si ziua...acum am 2 zile de cand nu am mai luat pastilla.
Am 24 ani in caz ca conteaza varsta, nu beau si nu fumez, nu consum droguri etc.
Multumesc
Stimuloton folosesc inca din 2013 recomandat de neurolog pentru anxietate si atacuri de panica, uneori cand apar simptomele, folosesc stimuloton vreo cateva zile, dupa ma opresc in a mai lua, si nu mai am probleme vreo 3 4 luni.
Insa imi da un efect advers, halucinatii...efectu asta e nou...nu am avut asta inainte, insa am vazut cand incep sa folosesc stimuloton dupa mult timp, am halucinatii noaptea,
Acum insa e mai nasol de 2 nopti nu prea am dormit din cauza asta, ma trezesc des din somn cu aceste halucinatii, ma doare partea stanga a capului si imi tiuie urechea.
Ziua nu am nimic, doar noaptea, halucinatiile le vad in forme geometrice, distorsionate, cu o usoara ameteala..parca ies din corp, si tine cam 5-10 minute.
Este oare de la stimuloton? Sau probleme cu ochii, uneori ma dor ochii, stau si mult la calculator, sau este tensiunea arteriala...dar daca era tensiunea arteriala ma gandesc ca se intampla asta si ziua...acum am 2 zile de cand nu am mai luat pastilla.
Am 24 ani in caz ca conteaza varsta, nu beau si nu fumez, nu consum droguri etc.
Multumesc
3 comentarii
Fac parte din sindromul Visual Snow toate simptomele astea.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 72iau antidepresive de 3 ani
- 33tratament pentru depresie de 3 luni
- 2delir si halucinatii dupa externare
- 0Efecte secundare medicamente !
- 5intrerupere tratament cu tiapridal - care ar putea fi efectele?
- 3Ajuta la ceva medicamentele pentru TOC?
- 5Tulburare discordanta
- 4Prozac, pilula fericirii?De ce nu si la mine?
- 4Anxiar/Bromazepam
- 3Cipralex ingrasare/slabire
- 8Cat dureaza efectul rispenului?
- 3Abilify efecte secundare
- 4Rispolept Consta sau Xeplion?+Alte probleme
- 1Am avut depresie in 2008
- 1De ce pe unele medicamente psihiatrice scrie că există risc de deces?
- 10Anxietate generalizată
- 32Dureri musculare și osoase de la antipsihotice?
- 2Tratament psihiatric
- 4Tratament psihiatric
Mai multe informații despre: Halucinatiile medicamente psihiatrice
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
