Ce pot lua pentru hemoroizi externi?

10-02-2021
Eugen99
Nu este medic/terapeut
Eugen99
Ce pot lua pentru hemoroizi externii ?
4 comentarii
0
10-02-2021, ora 07:57
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Depinde daca sunt inflamati sau trombozati sau nu.
0
10-02-2021, ora 11:34
Eugen99
Nu este medic/terapeut
Eugen99
Trombozati
0
10-02-2021, ora 11:56
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Luati Detralex 3x2cpr/zi 4 zile, apoi 2x2cpr/zi 4 zile, apoi 2x1cpr/zi o luna. Local Hemorzon 2 aplic/zi. Bai calde de sezut, regim alimentar bogat in fibre, pentru evitarea constipatiei. Daca in 2 sapt nu sunteti mai bine mergeti la medic.
0
22-05-2021, ora 20:25
Sam.
Nu este medic/terapeut
Sam.
Salut și eu am probleme de mult timp cu hemoroizii dar nu sunt chiar așa de grav.La specialiști n, am fost că mi, a fost c, am frica ideea e că și eu am incercat multe creme și mai scumpe și în final am dat peste o crema de tătăneasă produsa de Fares la 5 lei. Asta este salvarea mea pina acum după ce merg la baie, spălat, aplicat și în citeva minute durerea se ameliorează.La mine așa funcționează. Sănătate.
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce sunt hemoroizii, de ce apar și alte întrebări frecvente despre hemoroizi
  • Discuție: cea mai bună intervenție pentru hemoroizi (ligatura, scleroterapia, capsarea, extirpare chirurgicala, etc.)
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.