Hepatita B - de ce ?
Buna am o intrebare la care medicul mi-a raspuns cu acelasi raspuns.
Am hepatita b in luna ianuarie am avut 6200 unitati/mlag hbs cantitativ acum in luna 7-a am 7300 unitati/ml ag hbs cantitativ.
Dupa cate inteleg eu virusul se inmulteste.Am cateva intrebari :
1.eu stiam ca daca ai hepatita te interneaza in spital si te trateaza ( eu vad ca nu necesit internare)
2.de ce nu primesc nici un fel de tratament, ( din logica mea incuiata o boala mai bine se trateaza la inceput cand nu e asa de grava dacat la sfarsit cand e foarte agravata)
3.TGO si TGP sunt normale, nu ma simt rau decat rar, balonat, discomfort, eructatii, flatulenta, intoleranta la unele alimente.
4.Ce ar trebui sa fac ? sa astept sa mor ? ca sa stiu si eu sa nu ma mai duc sa dau licenta, ce rost are sa fii licentiat daca esti mort.
5, De ce doctorii nu stiu nimic, sau stiu si nu spun.Se feresc sa spuna ceva concret de parca le-ar fi frica sa nu ii dai in judecata (spune domnle la om ce are sa stie la ce sa se astepte) ?
Later edit :
Am inteles ca exista un tratament naturist pt orice fel de hepatita, constand in cafea, bere, oua fierte impreuna cu niste ierburi, dupa care faci icter dar ti se elimina virusul permanent. ( toate astea in aproximativ 15 zile)
Am hepatita b in luna ianuarie am avut 6200 unitati/mlag hbs cantitativ acum in luna 7-a am 7300 unitati/ml ag hbs cantitativ.
Dupa cate inteleg eu virusul se inmulteste.Am cateva intrebari :
1.eu stiam ca daca ai hepatita te interneaza in spital si te trateaza ( eu vad ca nu necesit internare)
2.de ce nu primesc nici un fel de tratament, ( din logica mea incuiata o boala mai bine se trateaza la inceput cand nu e asa de grava dacat la sfarsit cand e foarte agravata)
3.TGO si TGP sunt normale, nu ma simt rau decat rar, balonat, discomfort, eructatii, flatulenta, intoleranta la unele alimente.
4.Ce ar trebui sa fac ? sa astept sa mor ? ca sa stiu si eu sa nu ma mai duc sa dau licenta, ce rost are sa fii licentiat daca esti mort.
5, De ce doctorii nu stiu nimic, sau stiu si nu spun.Se feresc sa spuna ceva concret de parca le-ar fi frica sa nu ii dai in judecata (spune domnle la om ce are sa stie la ce sa se astepte) ?
Later edit :
Am inteles ca exista un tratament naturist pt orice fel de hepatita, constand in cafea, bere, oua fierte impreuna cu niste ierburi, dupa care faci icter dar ti se elimina virusul permanent. ( toate astea in aproximativ 15 zile)
1 comentarii
Toate intrebarile Dvs isi gasesc raspunsul pe acest site destinat pacientilor cu hepatita B:
http://hepatitab.com.ro/teste-si-tratament/tratamentul-hepatitei-b/
http://hepatitab.com.ro/teste-si-tratament/tratamentul-hepatitei-b/
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 33purtator sanatos aghbs
- 3am incurcat periuta de dinti cu cea a sotului care are hepatita b
- 3oare am luat si eu virusul hepatitei b?
- 3imunizare anti hepatita a si b
- 5Hepatita b.multe necunoscute
- 2hepatita B si splenomegalia
- 2hepatita b si tbc sarcina
- 4am sau nu hepatita B?
- 6a fost diagnosticat in urma cu 8 luni cu hepatita B cronica
- 1mama cu hepatita b
- 1Hepatita B
- 1Purtator virus hepatic
- 0Vaccinarea la bebelusi.
- 2Virusul hepatic b poate fi eliminat?
- 1Interpretare analize hepatita B
- 1Vaccinare purtator Hepatita B
- 0Hepatită b cronică
- 3Hepatita B. agHBS negativ/pozitiv
- 1Aghbs pozitiv dar si Ac hbs pozitivi...la ce rezultat poate duce acest lucru in viitor ?!
Mai multe informații despre: Hepatita B
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: