Herpes genital? | Forumul Medical ROmedic

Herpes genital?

26-05-2006
badb
Nu este medic/terapeut
badb
Sper sa ma puteti ajuta... de aproape 10 ani mi-au iesit acele basici albe cum le spune toata lumea dureroase la atingere si jenante insotite de mancarimi. Neavand curajul sa ma duc la un medic am amanat controlul la medic... de o luna de zile au inceput sa-mi apara insa si acele buchetele de vezicule. sa fie oare herpes genital sau ceva mai grav? si care ar fi remediul ?Am atasat acestui mesaj si linkul unde puteti gasi pozele detaliate ale acestei boli ale mele. Va multumesc anticipat. http://www.angelfire.com/planet/bad0/poze/
3 comentarii
0
27-05-2006, ora 00:00
Dr. Adam Evelina
Identitate neconfirmată
Dr. Adam Evelina
Este mai mult decat un herpes. Aveti si Condilomatoza. Trebuie sa mergeti la un cabinet dermatologic, dotat si cu laser
0
27-05-2006, ora 00:00
badb
Nu este medic/terapeut
badb
Va multumesc pentru raspunsul prompt. M-am documentat pe internet despre boala pe care o am, intrebarea mea urmatoare ar fi, de unde sa incep... ce cabinete medicale sa consult si ce tratamente exista, iar legat de boala(boli) pentru ca am inteles ca sunt doua sunt chiar atat de urate pe cat par? Este nevoie sa ma ingrijorez chiar si dupa un tratament adecvat? Va multumesc Dr.Adam Evelina, astept raspuns. sunt putin dezorientat si panicat in acelasi timp(nu se intampla in fiecare zi sa contactezi astfel de boli).
0
29-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Incepeti cu cabinetul dermatologic.Cit de curind!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai importante sfaturi legate de herpesul genital
  • Un nou vaccin poate preveni herpesul genital
  •