hipertrofie cornete nazal

26-05-2008
k.adnana
Nu este medic/terapeut
k.adnana
copila mea de 5 ani a fost operata acum 1an si 2 luni de polipi si amigdale. de o luna de zile este cu nascul infundat fara a fi racita, respira f.f. greu noaptea, e agitata, cearcane... am fost la consult si medicul orl/ist a constatat ca are o hipertrofie de cornete nazal si au recidivat polipii. Solutia: o noua interventie chirurgicala... pana cand ma decid pt. operatie (la cum respira ar trebui s/o fac cat mai repede) tratamentul prescris este: 5 picaturi cu lantigen b in fiecare nara dimineata, 5 ml. aerius la culcare si in fiecare seara aerosoli... Intrebarea mea este: ce sanse sunt de a rezolva cauza fara interventie chirurgicala? va multumesc
2 comentarii
0
26-05-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
faceti comanda la o farmacie care prepara medicamente.COLARGOL 1% cate 3-4 pic al 8 ore 10 zile.obligatoriu in pozitie culcat pe spate... astept un rezultat si mai vorbim!
0
26-05-2008, ora 00:00
k.adnana
Nu este medic/terapeut
k.adnana
multumesc. revin dupa tratament
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.