Imi intarzie menstruatia

24-01-2016
Daniela paraschiv
Nu este medic/terapeut
Daniela paraschiv
Buna ziua, am si eu o problema. Imi intarzie menstruatia de vreo 4 zile, sunt foarte speriata deoarece pana acum nu mi s a mai intamplat. Luna trecuta mi a venit dar m a tinut foarte putin si am avut dureri foarte mari de cap, ceea ce inainte nu mi se intampla. De obiecei inainte cu vreo sapatamana ma dureau foarte tare sanii, luna trecuta nu m-au mai durut. Mentionez faptul ca fac sex neprotejat dar prietenul meu nu a ejaculat niciodata in mine. Stiti de la ce ar putea sa imi intarzie?
5 comentarii
0
24-01-2016, ora 13:52
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Stim ca puteti ramane insarcinata oricand din cauza lichidului preejaculator sau prespermatic care se elibereaza la inceputul actului si contine spermatozoizi.

Folositi prezervativ daca nu doriti sa ramaneti insarcinata.
0
24-01-2016, ora 13:56
Daniela paraschiv
Nu este medic/terapeut
Daniela paraschiv
Da stiu, problema este ca pana acum nu mi s-a mai intamplat sa am intarzieri de menstruatie chiar daca am facut-o neprotejat.
0
24-01-2016, ora 14:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Asta nu constituie garantia ca nu puteti ramane insarcinata. Toate au un inceput.

Test de sarcina la 3 saptamani dupa ultimul contact sexual neprotejat, daca nu vine menstruatia.

Daca se produc intarzieri mai mari de 5 zile, 3 luni consecutiv, trebuie sa va prezentati la ginecolog sa aflati cauza. Sunt peste 10 cauze ale intarzierii menstruatiei. Dati cautare Google Cauze ale intarzierii menstruatiei.
0
24-01-2016, ora 14:23
Daniela paraschiv
Nu este medic/terapeut
Daniela paraschiv
Dar stiti cumva carui fapt i s-a datorat dereglarea de luna trecuta?
0
24-01-2016, ora 14:37
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu. Va trebuie consult ginecologic amanuntit si investigatii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.