In timpul actului sexual simt o durere ingrozitoare

30-07-2007
corynutza2007
Nu este medic/terapeut
corynutza2007
am o mare problema, va rog sa ma ajutati.de ceva timp, in timpul actuliu sexual simt o durere ingrozitoare, am si niste scurgeri urat mirositoare.am facut si tratament, dar nici o schimbare.va rog spuneti-mi ce as mai putea sa fac.
va multumesc
8 comentarii
0
30-07-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cu ce ati facut tratament?
0
31-07-2007, ora 00:00
corynutza2007
Nu este medic/terapeut
corynutza2007
am facut tratament cu flucozonal pilule, macmiror ovule si pimafucin unguent.scurgerile nu mai sunt asa abundente, insa durerea din timpul actului sexual e la fel.
0
31-07-2007, ora 00:00
corynutza2007
Nu este medic/terapeut
corynutza2007
imi cer scuze.am gresit nu cu flucozonal am facut tratament ci flucov.tratament de 10 zile
0
01-08-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Din ce imi relatati, se pare ca ati facut tratament pentru o candidoza vaginala, insa probabil ca nu aceasta este cauza problemelor dvs!
Ar fi bine sa se recolteze o lama din secretia vaginala si sa se prescrie un tratament antibiotic. Apelati din nou la ginecolog!
0
01-08-2007, ora 00:00
corynutza2007
Nu este medic/terapeut
corynutza2007
nu as putea sa iau vreun anumit tratament fara a mai merge la ginecolog, pt ca data trecuta cand am mers, mi s-a spus ca nu e nevoie de lama pt.problemele pe care le-am relatat si mi s-a facut doar un vag control si mi s-a zis ca am un mic chist pe ovarul drept si de la asta sunt problemele si vor trece dupa tratament ceea ce nu s-a intamplat.
va multumesc inca odata
0
02-08-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Schimbati ginecologul ! Tratamentul cu antibiotice dat fara a avea un examen pe lama risca sa selecteze o tulpina de microbi rezistenti la antibiotice si sa va complice simptomatologia.
0
24-08-2008, ora 00:00
kopela
Nu este medic/terapeut
kopela
Buna ziua, am si eu o intrebare deoarece inca nu stiu foarte multe legate de BTS, a inteles ca in primul rand se transmit pe cale sexuala, Dar boli gen sifilis sau sida se transmit numai daca penisul atinge vaginul sau daca exista ejaculare in interiorul vaginului?
0
28-08-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Transmiterea sexuala a bolilor nu are legatura cu ejacularea ci numai cu sexul neprotejat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •