indemnizatie de handicapat

07-03-2014
val1402
Nu este medic/terapeut
val1402
sunt bolnav de tulburare bipolara afectiva de vreo 6 ani as dori sa stiu daca ma incadrez in afectiunile pentru care pot primi certificat de handicapat grd. 1.
4 comentarii
0
07-03-2014, ora 17:09
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Poti merge la comisia persoanelor cu handicap si sa intrebi, sau pe medicul de familie ca eu din cate stiu iti trebuie csva acte de la acesta si medicul curant.
0
10-03-2014, ora 21:42
lorennna
Nu este medic/terapeut
lorennna
Se acorda gradul 2 si trebuie tona de acte :
-referat pshiatrie
-referat psiholog
-referat medc familie -
-ca pt prima oara copie dupa bilete iesiri spital
-ancheta sociala
-adeverinta de la financiar
Initial te duc la comisie pentru programare evaluare cu nternarile si referatele de la pshiatru eventual s psiholog, ti se va da aceste acte de le-am enumerat sa le faci in o luna dupa o luna urmand si evaluarea in sine, dupa se va acorda certifixatul cel mai probabil grad 2 (poate cu noroc si grad 1 - nu va stiu istoricul medical) aceasta va incepe din luna urmatoare si va incepe plata de luna urmatoarea la grad 2 indemnizatie e de 234 lei grad 1 293 lei
multa bafta
0
16-03-2014, ora 15:07
val1402
Nu este medic/terapeut
val1402
multumesc mult
0
31-03-2014, ora 23:06
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
grad 2
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Distincția între episoadele depresive din cadrul tulburărilor bipolare și tulburarea depresivă majoră
  •